بارش باران در بیشتر مناطق کشور/ تهران باز بارانی می‌شود

بارش باران در بیشتر مناطق کشور/ تهران باز بارانی می‌شودمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور از بارش باران در اکثر مناطق طی دو روز آینده خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی طی امروز جمعه ( هفتم اردیبهشت) بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در جنوب غرب، غرب و شمال غرب و از بعد ازظهر در مرکز کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه شدت بارش بیشتر در مناطق جنوب غرب، غرب و زاگرس مرکزی است، تصریح کرد: علاوه بر این، مناطقی از جنوب غرب کشور تحت تاثیر گرد و خاک ناشی از شمال شرق عربستان قرار خواهند گرفت و در ساعاتی گرد و غبار سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه خلیج‌فارس در مناطق مرکزی و شرقی در این روز مواج است، گفت: بارش‌ها طی فردا شنبه (۸ اردیبهشت) در نیمه غربی کشور ادامه می‌یابد و در مناطق مرکزی و زاگرس مرکزی شدت قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

وظیفه ادامه داد: بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد به مناطقی از جنوب نیز گسترش می‌یابد. همچنین بارش طی روز یکشنبه در بیشتر استان‌ها به جز سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش در کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی نیز به صورت پراکنده است، اظهار کرد: در سایر استان‌ها در برخی ساعات وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا ابری در بعضی ساعات رگبار باران، وزش باد و در بعدازظهر رعدوبرق با حداقل و حداکثر دمای ۱۷ و ۲۶ درجه سانتیگراد و روز شنبه ابری،‌ گاهی رعدوبرق همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتی گراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس