ماجرای کمبود داروی بیماران تالاسمی / مروری بر چالش‌های پیش‌روی شورای عالی استان‌ها

ماجرای کمبود داروی بیماران تالاسمی / مروری بر چالش‌های پیش‌روی شورای عالی استان‌هااعلام زمان اجرای طرح ترافیک جدید، تاکید رئیس پلیس فتا بر غیرقانونی بودن فعالیت پول‌های مجازی در کشور، تشریح علت کمبود داروی بیماران تالاسمی‌، بررسی چالش‌های پیش‌روی شورای عالی استان‌ها و … بخشی از اخبار امروز حوزه اجتماعی بودند که روی خروجی ایسنا قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، تا زمان انتشار این گزارش بیش از ۵۰ محتوای خبر و گزارش در تحریریه اجتماعی خبرگزاری ایسنا منتشر شده است. برخی از مهم‌ترین مطالب امروز در ادامه می‌آید:

سرویس شهری ایسنا در گزارشی به مناسبت روز شوراها، چالش‌های پیش روی شورای عالی استان‌ها را بررسی کرده است. محسن هاشمی – رئیس شورای اسلامی شهر تهران، حبیب الله عاملی مقدم- نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی استان‌ها، امیر شهلا –سخنگوی این شورا و بهروز نادری نسب – سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس شورای عالی استان‌ها از جمله کسانی بودند که در این گزارش با آنها گفت‌وگو شد.

سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز اعلام کرد که اجرای طرح ترافیک جدید از ۱۵ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.  

در پی بروز کمبود در داروی بیماران تالاسمی طی چند هفته گذشته، اکبر برندگی- مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو- اعلام کرد: از تولیدکننده این دارو خواسته‌ایم تا صادرات داروی تولید داخل را متوقف کرده و در اختیار بازار داخل قرار دهد تا این کمبود مقطعی برطرف شود.

بهزاد ولی‌زاده- مسئول دبیرخانه ستاد کنترل و مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت- نیز درباره چگونگی تقسیم درآمد حاصل از مالیات بر دخانیات که در بودجه سال ۹۷ تصویب شد، توضیح داد و گفته است که «طبق قانون، ۵۰ درصد درآمد حاصل از مالیات دخانیات به وزارت بهداشت می‌رسد.»

فاطمه عباسی – رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور- در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرده است که  «گل» پرمصرف‌ترین ماده مخدر در بین زنان است. به گفته وی، «از بین معتادان زن کشور ۱۵ درصد آنان مصرف کننده گل هستند و پرمصرف ‌بودن این ماده تغییری در آمار کل زنان معتاد ایجاد نکرده است. همچنین تریاک اولین ماده مصرفی هم بین زنان و هم بین مردان است.»

مهدی نیکدل- مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان- در گفت‌وگو با ایسنا گفته است: بورسی شدن شرکت‌های تابعه صندوق برای اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان نه تنها در حال حاضر بلکه در آینده نیز تنها راه برون رفت از مشکلات و تضمین منافع اعضا خواهد بود.

وزارت ورزش و جوانان در آخرین واکنش از ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال به منظور پیگیری بازگشت نشان یوزپلنگ آسیایی به پیراهن تیم ملی فوتبال کشور خبر داد. رضا شجیع – رئیس دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان و رییس دبیرخانه کمیسیون فرهنگی ورزش کشور- از نامه‌نگاری وزارت ورزش با فدراسیون فوتبال خبر داد و گفت: معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان نامه‌ای را به فدراسیون فوتبال نوشته و روز گذشته به این فدراسیون ارسال کرده است. این وزارتخانه طی نامه‌ای درخواست کرده است که نماد یوزپلنگ آسیایی به پیراهن تیم ملی فوتبال برگردد و ملی‌پوشان در جریان بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با نماد یوز در میدان رقابت حضور یابند.

محمدحسین بازگیر – رییس اداره محیط زیست تهران- از تعطیلی یک مرکز نگهداری از حیوانات در تهران خبر داد و گفت: تعداد زیادی از مراکز نگهداری از حیات وحش تحت مدیریت شهرداری تهران قرار دارند و آنها مکلف هستند هر سه ماه یک بار وضعیت زیست محیطی خود را به اداره محیط زیست اعلام کنند.

تیترهای زیر، پنج خبر پر بازدید امروز تحریریه اجتماعی ایسنا هستند که از طرف مخاطبان انتخاب شده‌اند:

کوچ پیتون‌های غول‌پیکر به مناطق مسکونی

نامه وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال برای بازگشت یوز به پیراهن تیم ملی

هیچ پول مجازی اجازه فعالیت در کشور ندارد

اجرای طرح ترافیک جدید از ۱۵ اردیبهشت

«گل» پرمصرف‌ترین مخدر زنان بعد از تریاک

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس