از ردپای گاز «رادون» در هوای تهران تا شعارهای کاندیداهای شهرداری پایتخت

از ردپای گاز «رادون» در هوای تهران تا شعارهای کاندیداهای شهرداری پایتختتشکیل شورای اجتماعی در تهران، استقرار واحد سیار معاینه فنی خودرو در حیاط مجلس، تحصیل ۱۲.۵ درصد دانش‌آموزان در کلاس‌های ۳۶ تا ۴۰نفره، اعلام نرخ ویزیت پزشکان در سال جاری و …از مهم‌ترین خبرهای اجتماعی ایسنا در هفدهمین روز اردیبهشت ماه بودند.

به گزارش ایسنا، برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا در هفدهمین روز اردیبهشت ماه در پی می‌آید که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

تشکیل شورای اجتماعی در تهران

محمود حسینی از تشکیل شورای اجتماعی در شهرداری تهران برای حل مشکلات اجتماعی شهر خبر داد. کاندیدای شهرداری تهران، صبح امروز در جلسه شورای شهر با تشریح برنامه‌های خود گفت: من ادعا ندارم که ابر مردی برای حل مشکلات هستم اما می‌توانم کشتی پر تلاطم را به ساحل امن ببرم.

“تهران شهر خلاق، دوباره امید، دوباره شکوفایی”

پیروز حناچی کاندیدای شهرداری تهران صبح امروز به صحن علنی شورای شهر آمد و برنامه‌های خود را در قالب کتابچه‌ای ۶۵ صفحه‌ای تقدیم اعضای شورای شهر کرد و گفت: شعار من” تهران شهر خلاق، دوباره امید و دوباره شکوفایی” است.

استقرار واحد سیار معاینه فنی خودرو در حیاط مجلس

دکتر نواب حسینی از استقرار واحد معاینه فنی سیار در حیاط مجلس شورای اسلامی خبر داد. مدیر عامل مرکز معاینه فنی شهرداری تهران با بیان اینکه از امروز صبح مرکز سیار معاینه فنی در پارکینگ مجلس شورای اسلامی مستقر شده است، گفت: با استقرار این مرکز معاینه فنی سیار در حیاط مجلس کارکنان، نمایندگان مجلس و … می‌توانند نسبت به تست خودروهای خود اقدام کنند.

اعلام نرخ ویزیت پزشکان در سال جاری/حق بیمه هر خانوار؛ ۷ درصد

دکتر ایرج حریرچی جزییات تعرفه‌های پزشکی امسال را اعلام کرد.  معاون کل وزیر بهداشت در نشستی خبری با اشاره به افزایش پنج درصدی سبد تعرفه‌های پزشکی سال ۹۷، گفت: روش تعیین تعرفه این است که وزارت بهداشت و نظام پزشکی پیشنهادات‌شان را به شورای عالی بیمه ارائه می‌دهند و این شورا هم مصوباتی را ارائه می‌کند، سپس با تایید سازمان برنامه و بودجه، دولت تعرفه را تصویب می‌کند. امسال نیز دولت با توجه به سیاست‌های خود تصمیم گرفت که سبد تعرفه‌های پزشکی پنج درصد رشد کند. همچنین امسال این افزایش پنج درصدی برای بخش دولتی و خصوصی به صورت یکسان بوده است.

بستری ارزان در بیمارستان‌ها + نمودار

اردیبهشت امسال “تحول سلامت” چهار ساله شد و هرچند بار سنگین بی‌پولی و بدعهدی بیمه‌ها و سایر شرکا را به دوش می‌کشد، اما در این مدت توانست درمان نسبتا ارزان و در دسترس را برای بیماران فراهم کند. دست‌اندرکارانش نیز امید دارند در سایه تدبیر، چالش‌هایش رفع شده و همچنان به مسیر ادامه دهد. دکتر قاسم جان‌بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات مهم حوزه درمان در راستای افزایش پوشش مالی بیماران و دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی، گفت: یکی از بسته‌هایی که در حوزه درمان و طی طرح تحول نظام سلامت اجرا شد، برنامه ارتقای کیفیت ویزیت پزشکان در مراکز تحت پوشش وزارت بهداشت بود. باید توجه کرد که هدف از اجرای این برنامه کاهش پرداخت از جیب مردم و دسترسی عادلانه به خدمات سلامت است.

سالی چندبار مرگ را مقابل چشمانم می‌بینم

بهمن پرورش، امدادگری کمتر شناخته شده است که سال گذشته از سوی مدیریت بحران به عنوان بحران یار نیز معرفی شد، مردی ۵۰ ساله که اصالتا کرمانشاهی است و گرچه همچنان با خانواده اش در کرمانشاه زندگی می کند اما بیشتر از شهر خودش، در عملیات های مختلف امداد و نجات در شهرهای مختلف کشور حضور دارد. او عضو داوطلب جمعیت هلال احمر کشور است و مدرک کارشناسی امدادونجاتش را نیز از دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر گرفته اما تاکنون ریالی حقوق و مزایا بابت امدادگری و نجات انسان‌ها دریافت نکرده است.

شرکت ۵۰۰ هزار خانوار در آموزش‌های طرح خادم

کاظم شریفی در آئین تجلیل از اساتید و مربیان جمعیت هلال احمر که در خانه معلم قم برگزار شد، گفت: تاکنون با آموزش‌های ارائه شده ۵۰۰ هزار خانوار در کشور در طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات ) شرکت کرده‌اند. معاون آموزش، پژوهش وفناوری جمعیت هلال احمر اظهار کرد: محور فعالیت‌های هلال احمر انسان است،  چراکه زندگی بشر باید توام با کرامت و آرامش و سلامتی و به دور از رنج و درد باشد و هلال احمر در این امر مهم حضوری فعال دارد.

نارضایتی وزیرکشور از روند مبارزه با مواد مخدر

عبدالرضا رحمانی فضلی  با اشاره به اینکه عملکردها در حوزه مبارزه با مواد مخدر رضایت بخش نیست گفت: متاسفانه برخی در ارائه گزارش‌ها ملاحظه کاری می کنند و گاه به هنگام سرکشی به استان‌ها متوجه می‌شوم که شرایط موجود با گزارش‌های ارائه شده تفاوت دارد. وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه در حوزه پیشگیری وزارت آموزش و پرورش ورود کرده است گفت:‌ آموزش و پرورش توانسته حوزه پیشگیری را تا ۱۵ درصد پیش ببرد که ناچیز است و هنوز ۸۵ درصد باقی مانده است.

فتاح: رئیس‌جمهور به شعار« رفع فقر» خود عمل کرد

پرویز فتاح گفت: روحانی شعار رفع فقر را بیان کردند من منصفانه اعلام می‌کنم به این شعار خود عمل کردند. رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در شورای اداری خراسان رضوی در حضور رییس جمهور در مجتمع سپید مشهد، اظهار کرد: تبصره ۱۴ را نمایندگان کمک کردند تصویب شد و ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان برای اولین بار در بودجه لحاظ شد.

تحصیل ۱۲.۵ درصد دانش‌آموزان در کلاس‌های ۳۶ تا ۴۰نفره

رضوان حکیم زاده با بیان اینکه کمبود نیرو بحثی جدی است و تراکم بالای دانش آموزی کیفیت آموزش را تحت تاثیر قرار می‌دهد گفت: بر اساس آمارهای ما ۱۲.۴۹ درصد جمعیت دانش آموزی در کلاس‌های ۳۶ تا ۴۰ نفره و و ۱.۱۵ درصد دانش آموزان ما در کلاس‌های ۴۱ تا ۴۵ نفر درس می‌خوانند و این موضوع شرایط را برای آموزش دشوار می‌کند و باعث می‌شود یاددهی و یادگیری به شکل خوبی اتفاق نیافتد. معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره وجود بیش از ۲۰ هزار مدرسه کمتر از شش دانش آموز در کشور و نگرانی‌هایی درباره احتمال تعطیلی این مدارس در صورت عدم تامین نیروی انسانی در سال آینده اظهار کرد: این موضوع را تکذیب می‌کنم، هیچ مدرسه‌ای در معرض تعطیلی نیست.

ردپای گاز «رادون» در هوای تهران

محسن روشنی، گفت: یکی از گازهای موجود در هوای پایتخت که حاصل فروپاشی اورانیوم موجود در خاک است، «رادون» نام دارد که در نتیجه تجزیه طبیعی اورانیوم در سنگ‌ها و خاک، در هوا منتشر می‌شود. این گاز در تهران نیز مانند همه شهرهای جهان وجود دارد و می‌تواند بر سلامتی شهروندان اثر منفی بگذارد. این کارشناس واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: رادون گازی رادیواکتیو با نمادRn و عدد اتمی۸۶ است که سنگین، بی‌رنگ، بی‌بو و بی‌طعم است. رادون از درون زمین به بیرون تراوش می‌کند و در هوا پخش می‌شود. در بعضی از مناطق بسته به زمین‌شناسی محلی، رادون در آب‌های زمینی حل می‌شود و هنگام استفاده از آن، در هوا منتشر شود. به‌طور معمول سطح رادون در خارج از منازل (در نواحی غیرسربسته) پایین است البته در بعضی از مناطق که تهویه مناسبی وجود ندارد مانند معادن زیرزمینی، رادون در محل جمع می‌شود و سطح آن به‌حدی می‌رسد که می‌تواند خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه انتشار این گزارش، در ادامه می‌آیند که با کلیک بر روی هر یک از آنها می‌توانید به متن کامل خبر دسترسی داشته باشید:

خواص نوشیدنی “کفیر”

مصدومیت ۳۰ نفر در پی زلزله یاسوج

مرجع رسمی انتشار آمارهای ازدواج و طلاق کدام سازمان است؟

آغاز دومین روز رقابت کاندیداهای شهرداری تهران

بستری ارزان در بیمارستان‌ها + نمودار

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس