بارش‌های اخیر تأثیر چندانی در افزایش تراز دریاچه ارومیه نداشت

بارش‌های اخیر تأثیر چندانی در افزایش تراز دریاچه ارومیه نداشتدبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی گفت: بارش‌های اخیر تأثیر چندانی در افزایش تراز دریاچه ارومیه نداشته است، چون بارش به رواناب تبدیل نشده تا به دریاچه ریخته شود.

«خلیل ساعی» در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که سال گذشته تراز آب دریاچه ارومیه 1270.98 بود، اظهار کرد: تراز فعلی دریاچه ارومیه 1270.76 بوده که 22 سانتی متر نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است. 

وی با بیان این‌که سال گذشته  45 درصد اعتبارات برای اجرای برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه تأمین شد، افزود: بودجه سال 97 برای اجرای برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه هنوزمشخص نشده است، برای سال 97 پروژه‌های دستگاه‌ها را جمع‌آوری می‌کنیم تا براین اساس ستاد احیای دریاچه پروژه‌ها را به برنامه بودجه اعلام کند تا بودجه سال 97 برای اجرای برنامه‌های احیای دریاچه مشخص شود. 

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به پروژه‌ها جهت احیای دریاچه ارومیه، گفت: پروژه‌هایی از جمله تصفیه‌خانه مدول دوم  تبریز که مازاد بر اعتبارات سال 96 از طریق شرکت آب و فاضلاب شهری اجرایی می‌شود و آب حاصل از آن تا پایان  سال 97 و 98 انتقال می‌یابد. 

وی افزود: لایروبی مسیرهای منتهی به دریاچه ارومیه که موجب جمع‌آوری آب‌های موجود در محوطه و هدایت آن به پیکره آبی دریاچه می‌شود، تداوم دارد. 

ساعی یادآور شد: شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی نیز عملیاتی از جمله جلوگیری از حفر چاه‌های غیر مجاز در اطراف دریاچه و مسئولیت کنترل‌های هوشمند و انسداد چاه‌های غیر مجاز را اجرایی می‌کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس