با وجود افزایش غلظت آلاینده‌ها هوای تهران سالم می‌ماند

با وجود افزایش غلظت آلاینده‌ها هوای تهران سالم می‌ماندمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: نتایج پیش بینی کیفیت هوا برای امروز (۲۵ اردیبهشت) نشان دهنده برقراری وضعیت کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت است.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا افزود: نتایج حاصل از پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران حاکی از افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر امروز(۲۵ اردیبهشت) است و در برخی ساعات به‌ویژه شبانگاه وزش باد شدید موقتی به بزرگی ۸ تا ۱۱ متربرثانیه از سمت نواحی جنوبی انتظار می‌رود.

وی در ادامه گفت: با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی فردا (۲۶ اردیبهشت) برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بین ۵ تا ۸ متر بر ثانیه و بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تاکید کرد: بر این اساس انتظار می‌رود تا فردا (۲۶ اردیبهشت) بر غلظت آلاینده‌ها به طور نسبی افزوده شود. با این وجود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران همچنان در شرایط سالم قرار داشته باشد.

به گفته شهبازی، دمای تهران تا فردا روند کاهشی خواهد داشت.

وی در پایان اظهار کرد: شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح، ۶۷ و در شرایط سالم قرار داشت. شاخص کیفی هوای تهران در حال حاضر ۷۳ و در وضعیت سالم قرار دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس