بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبهواکنش فرمانده ناجا به تشکیل «پلیس کتاب»، ساماندهی حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در دستورکار دولت، قانون “باروری‌های پزشکی” بلاتکلیف است، یک فنجان قهوه در «کافه دانتیسم» و خروج آمریکا از برجام تاثیری در دارو ندارد، تیتر برخی از اخبار سرویس اجتماعی ایسنا طی امروز (۱۹ اردیبهشت) است.

به گزارش ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز چهارشنبه 70 خبر را منتشر کرده است که در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

لزوم ورود استانداری به موضوع برگزاری نمایشگاه خودرو در تهران/برگشت به عقب نداریم

احمد مسجد جامعی – عضو شورای شهر تهران- برگزاری نمایشگاه خودرو و ایجاد ترافیک ناشی از آن را عرفا و قانونا نادرست دانست و در مورد حواشی برگزاری نمایشگاه بین المللی خودرو در تهران، گفت: نمایشگاه خودرو عرفا و قانونا نباید در محل نمایشگاه‌های دائمی سئول برگزار شود؛ چرا که مدیریت شهری در راستای احترام به قواعد شورای شهر و احترام به وقت و زمان ساکنان آن منطقه نسبت به ساخت مجموعه شهرآفتاب اقدام کرده است.

حل مشکل ظرفیت قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برای ۱۵ سال آینده

سعید خال -مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س)- از حل مشکل ظرفیت قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تا ۱۵ سال آینده خبر داد و گفت: با اقدامات لازم و تدابیر مدیریتی صورت پذیرفته در دوره جدید مدیریت شهری و با جانمائی و احداث قبور جدید در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) با افزایش ظرفیت این قطعه، مشکل دفن در قطعه هنرمندان حداقل برای ۱۵ سال آینده مرتفع شد.

قانون “باروری‌های پزشکی” بلاتکلیف است

تلقیح مصنوعی در ایران مقررات خاصی ندارد؛ یعنی در حال حاضر مهم‌ترین روش‌های درمان ناباروری با استفاده از نظر فقها و تصمیم مراکز درمان ناباروری اجرا می‌شود. این موضوع می‌تواند سرآغاز کشمکش‌های زیادی بین خانواده‌های اهداکننده و همچنین گیرنده تخمک، اسپرم، رحم و جنین شود.

خروج آمریکا از برجام تاثیری در “دارو” ندارد

دکتر ایرج حریرچی -سخنگوی وزارت بهداشت- تاکید کرد: خروج آمریکا از برجام تاثیری بر بازار دارو و تجهیزات پزشکی نخواهد گذاشت؛ چراکه وابستگی‌مان به داروی وارداتی بسیار اندک است.

یک فنجان قهوه در «کافه دانتیسم»

صدای نواختن پیانو در همهمه صحبت‌ها پیچیده؛ تک قطعه‌ای کوتاه از آهنگ “گل سنگم” مدام تکرار می‌شود. چند شاخه گل با روبان قرمز تزیین و تقدیم شده به نوازنده هنوز روی کلیدهای سپید و سیاه پیانوقرار دارد؛ نوازنده نه لباس شیکی بر تن دارد ونه کراواتی؛ لباس فرم سفید و سرمه‌ای کار پوشیده و با تمرکز زیادی انگشتانش را روی کلیدها به چپ و راست می‌برد و هر از گاهی عینکش را روی بینی جابه‌جا می‌کند.

‌ساماندهی حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در دستورکار دولت

معصومه ابتکار -معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده- با بیان اینکه سامان‌دهی حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در دستور کار دولت دوازدهم قرارگرفته است، گفت: متن لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت در مرحله نهایی خود در قوه قضائیه است.

 دولت برنامه‌های لازم را برای مقابله با اقدامات آمریکا تهیه کرده است

معصومه ابتکار -معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده- با اشاره به اینکه دولت برنامه‌های لازم را برای مقابله با اقدامات آمریکا تهیه کرده است و تحت تاثیر القائات و فضاسازی‌های روانی قرار نمی‌گیرد، گفت: اکنون شرایط خیلی متفاوت شده است و نسبت به سیاست‌های آمریکا در دنیا بی‌اعتمادی شدیدی وجود دارد.

جزئیات ترمیم سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال ۸۴ به بعد

«ترمیم نمرات دانش‌آموزان برای کنکور» مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در سال ۹۴ بود که برای سال تحصیلی جاری نیز به روال گذشته اجرا می‌شود و بر اساس آن هر داوطلب آزادی که می‌خواهد در کنکور شرکت کند؛ اما نمره چند درس او پایین است و از آنجایی که سوابق تحصیلی در کنکور تأثیر داشته و این موضوع به ضرر داوطلب خواهد بود، براساس مصوبه شورا اجازه دارد برای یک بار به صورت داوطلب آزاد در دروسی که نمرات آنها پایین است شرکت کند.

تداوم بارش‌های بالاتر از نرمال در بیشتر مناطق کشور/ خودداری عشایر از تردد در ارتفاعات

مسعود حقیقت -رئیس اداره هواشناسی کشاورزی- با اشاره به تداوم بارش‌های بالاتر از حد نرمال طی روزهای آینده به عشایر کشور نسبت به تردد در ارتفاعات به دلیل بارش شدید و تگرگ هشدار داد.

تشکیل کارگروه مقابله با گرد و غبار در استان تهران

محمد رستگاری -معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران- از تشکیل کارگروه مقابله با گرد و غبار در استان تهران و تدوین برنامه‌ای در این زمینه خبر داد.

واکنش فرمانده ناجا به تشکیل «پلیس کتاب»

تشکیل پلیس کتاب، پیشنهادی بود که یکشنبه همین هفته از سوی معاون فرهنگی قوه قضاییه مطرح شد، موضوعی که پلیس از آن بی‌اطلاع است.

سردار اشتری در این باره به ایسنا گفت:‌ من هم اخباری درباره پیشنهاد تشکیل پلیس کتاب را شنیده‌ام و باید معاون محترم قوه قضاییه را  ببینم و بپرسم که منظورشان از این پیشنهاد چه بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه درحال حاضر نمیدانم که جزئیات ماجرای این پیشنهاد چه بوده است گفت: بنده اطلاعی از این موضوع ندارم و در حال پیگیری آن هستم.

برخورد با پلاک‌های مخدوش در ورودی‌های طرح ترافیک و زوج و فرد

سردار محمدرضا مهماندار -رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ- از برخورد با مخدوش کردن پلاک خودرو به ویژه در مبادی ورودی طرح ترافیک و زوج و فرد خبر داد.

 خروج آمریکا از برجام برای کشور برکاتی به همراه دارد

سردار حسین اشتری -فرمانده نیروی انتظامی- با تبریک خروج ترامپ از برجام گفت: ان شاءالله خروج آمریکا از برجام نیز برای کشور برکاتی به همراه دارد.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

۵ عامل پنهان تاثیرگذار بر وزن

واکنش فرمانده ناجا به تشکیل «پلیس کتاب»

تداوم بارش‌های بالاتر از نرمال در بیشتر مناطق کشور/ خودداری عشایر از تردد در ارتفاعات

ساماندهی حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در دستورکار دولت

قانون “باروری‌های پزشکی” بلاتکلیف است

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس