تخلیه لجن البرز در مکان های غیرمجاز

تخلیه لجن البرز در مکان های غیرمجازمعاون فنی اداره کل محیط زیست البرز از فعالیت 40 دستگاه لجن‌کش در استان خبر داد.

حمید رضا لشکری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر 40 دستگاه لجن کش در استان فعالیت دارد که گاه و بیگاه شاهد تخلفاتی از سوی آنها هستیم که  به ضرر محیط زیست و طبیعت استان تمام می شود.

وی افزود: این لجن‌کش‌ها در برخی موارد اقدام به جابه‌جایی لجن‌های صنعتی که حمل آنها ممنوع شده می‌کنند و علاوه بر این گاهی هم لجن‌ها را در مکان‌های غیرمجاز تخلیه می‌کنند که این باعث آسیب به محیط زیست و اعتراض برخی شهروندان شده است.

لشکری توضیح داد: تا چندی پیش نظارت بر فعالیت این لجن‌کش‌ها به عهده محیط زیست نبود ولی به تازگی چگونگی عملکرد آنها تحت پوشش این اداره کل قرار گرفته است. برای نظارت بر عملکرد این لجن‌کش ها مقرر شده همه آنها به سیستم GPS مجهز شوند تا مسیر حرکت و محل تخلیه لجن‌ها به طور دقیق مشخص شود.

لشکری توضیح داد: علاوه بر این، قرار شده از سوی اتحادیه کامیون‌داران جلسه توجیهی برای رانندگان این دستگاه‌ها برگزار شود تا ضوابط  قانونی کار به آنها آموزش داده شود تا شاهد بروز تخلفات کمتری از سوی آنها باشیم.

معاون فنی اداره کل محیط زیست  البرز گفت: برای اینکه شاهد روزی باشیم که هیچ لجنی در محیط زیست رها نشود تنها فعالیت محیط زیست کافی نیست و باید سایر دستگاه های درگیر مثل شهرداری، راهنمایی و رانندگی و شرکت آب و فاضلاب هم تعامل مناسبی داشته باشند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس