توجه ویژه به حفاظت از گورکن‌ها در لنگرود

توجه ویژه به حفاظت از گورکن‌ها در لنگرودرئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود گفت: گورکن‌ها بطور کلی موجوداتی بی‌آزارند و با وجود دندان‌های قوی بیشتر از طعمه‌های کوچک و گیاهان تغذیه می‌کنند.

به گزارش ایسنا، «امین نجات»، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود گفت: گورکن‌ها به تعادل اکوسیستم منطقه پایداری می‌بخشند و خوشبختانه توجه مردم به حفاظت از این جانوران در این شهرستان رو به افزایش است.

وی افزود: امروز یک قلاده رودک(گورکن)که توسط یک شهروند به پاسگاه محیط‌بانی چمخاله تحویل شده بود، پس از نزدیک به 2 ماه تیمار در منطقه حسین آباد چاف رهاسازی شد، تا بتواند زندگی عادی خود را در زیستگاه مطلوب و مناسب ادامه داده و به تعادل اکوسیستم منطقه پایداری بخشد.

نجات ادامه داد: گورکن‌ها عموماً حیوانات خجالتی و شبگرد بوده و روز را در لانه‌های زیرزمینی می‌گذرانند و شب‌ها برای شکار و تغذیه بیرون می‌روند. گورکن‌ها هم انفرادی و هم گروهی  زندگی می‌کنند.

وی تصریح کرد:همهٔ انواع گورکن‌ها مهارت زیادی در حفر کردن زمین دارند و با استفاده از چنگال‌های دراز پاهای جلوی خود، زمین را می‌کنند تا غذا به دست آورند یا نقب بزنند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود یادآور شد: گورکن‌ها بطور کلی موجوداتی بی‌آزارند و با وجود دندان‌های قوی بیشتر از طعمه‌های کوچک و گیاهان تغذیه می‌کنند. بینایی آن‌ها ضعیف است، اما حس بویایی و شنوایی بسیار بالایی دارند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس