رگبار باران و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور

رگبار باران و وزش باد شدید در برخی مناطق کشورمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز پنجشنبه (3 خردادماه) از رگبار باران و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور خبر داد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها طی امروز (اول خرداد) و فردا (۲ خرداد) سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکزی و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی فعال است و سبب رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در این مناطق می‌شود.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی بخش‌های غربی یزد، نیمه غربی اصفهان، شمال فارس و بخش‌های مرکزی و ارتفاعات کرمان را در برمی‌گیرد، تصریح کرد: امروز بارش‌ها در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب اردبیل، شمال زنجان و نیمه غربی اصفهان شدت بیشتری دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: روز پنجشنبه (۳ خرداد) با تضعیف این سامانه بارشی فعالیت آن در بخش‌هایی از شمال‌غرب، غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکزی و دامنه‌های زاگرس مرکزی متمرکز می‌شود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲ خرداد) نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۳ خرداد) نیمه ابری، در بعد ازظهر افزایش ابر با احتمال رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس