علت افت و خیز شاخص کیفیت هوای امروز تهران چیست؟

علت افت و خیز شاخص کیفیت هوای امروز تهران چیست؟کیفیت هوای شهر تهران در حالی هم اکنون با شاخص میانگین ۱۴۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است که طی ۲۴ ساعت گذشته پایتخت‌نشینان هوای پاک تنفس می‌کردند. مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ورود گرد و غبار به شهر را علت اصلی افت و خیز شاخص کیفیت هوای تهران می‌داند.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ورود توده گرد و غبار به کشور از دیروز (۲۳ اردیبهشت) اظهار کرد: این توده گرد و غبار از نواحی غربی و جنوب‌غربی وارد شهر تهران و سبب شده است که شاخص کیفیت هوای پایتخت از شرایط پاک به شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس برسد.

وی ادامه داد: این توده گرد و غبار سبب افزایش غلظت آلاینده pm۲.۵ و pm۱۰ در سطح شهر تهران شده و وضعیت هر دو این آلاینده درحال حاضر در شرایط ناسالم قرار گرفته است.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه گرد و غبار معمولا چند ساعتی در شهر مانده و بر کیفیت هوای شهر اثر می‌گذارد، تصریح کرد: به احتمال زیاد این گرد و غبار تا فردا (۲۳ اردیبهشت) از شهر خارج می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان تصریح کرد: طی فردا (۲۳ اردیبهشت) برای برخی ساعات به ویژه شبانگاه وزش باد شدید و بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۳۸ در شرایط پاک قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای پایتخت هم اکنون با شاخص میانگین ۱۴۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس