فعالیت سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور/ پیش‌بینی بارش شدید در خراسان شمالی و رضوی

فعالیت سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور/ پیش‌بینی بارش شدید در خراسان شمالی و رضویمدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها در روز آینده خبر داد و گفت: فردا سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور فعال بوده و این سامانه در روز جمعه سبب بارش شدید در خراسان شمالی و خراسان رضوی خواهد شد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، امروز (چهارشنبه 19 اردیبهشت) در جنوب غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس رگبار و رعد برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود.

وی افزود: شدت بارش امروز در استان‌های لرستان، شرق ایلام، چهارمحال و بختیاری،‌کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شمال خوزستان،‌قزوین، البرز و تهران خواهد بود. همچنین امروز در برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فردا (پنجشنبه 20اردیبهشت) در غالب مناطق کشور این سامانه بارشی فعال خواهد بود، گفت: فردا وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق جنوب شرق و شرق با گرد و خاک همراه خواهد بود.

به گفته وظیفه، روز جمعه( 21 اردیبهشت) بارش در مناطقی از شمال غرب،‌سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور ادامه خواهد داشت که شدت بارش در خراسان شمالی و رضوی خواهد بود.

انتهای پیام 

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس