قلع و قمع ساخت وسازهای غیرمجاز در مسیر مهرانه رود

قلع و قمع ساخت وسازهای غیرمجاز در مسیر مهرانه رودشهردار منطقه ۵ تبریز گفت: ساماندهی و آزادسازی بسترمهرانه رود از ساخت وسازهای غیرمجاز با هماهنگی و مشارکت شرکت آب منطقه‌ای استان در حد فاصل برج خلعت‌پوشان تا سه راهی اهر آغاز شد.

به گزارش ایسنا، «یعقوب هوشیار» با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اهمیت تاریخی و گردشگری برج خلعت‌پوشان که در مسیر جاده تهران واقع شده، ساماندهی مسیر شش کیلومتری بستر رودخانه توسط منطقه پنج آغاز شده است. 

وی افزود: اهمیت ساماندهی بنای خلعت‌پوشان برای مدیریت شهر تبریز از اولویت‌های کاری منطقه است که در بازدید شهردار تبریز نیز مورد تأکید قرار گرفته بود. 

شهردار منطقه 5 تبریز تصریح کرد: در فاز نخست این پروژه نسبت به رفع تصرف ساخت و سازهای غیرمجاز و غیر قانونی در بستر مهرانه رود اقدام شده است. 

هوشیار با اشاره به این‌که در این پروژه شرکت آب منطقه‌ای استان نیز با شهرداری همکاری دارد، اظهار کرد: شهرداری با تمام قوا و امکانات نسبت به لایروبی مسیر مهرانه رود هم‌چنین قلع و قمع ساخت وسازهای غیرمجاز اقدام کرده است. 

وی در این‌باره خاطرنشان کرد: پس از اتمام فاز نخست این پروژه، سایر عملیات عمرانی با هدف تبدیل مهرانه رود به یکی از مناطق تفریحی و گردشگرپذیر تبریز آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس