هوای تهران امروز سالم است

هوای تهران امروز سالم استمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا برای امروز (۱۱ اردیبهشت ماه) نشان دهنده برقراری وضعیت کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت است. این شرایط جوی فردا (۱۲ اردیبهشت) کمابیش ادامه دارد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا افزود: نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران حاکی از افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۱ اردیبهشت) است و در برخی ساعات بارش پراکنده و خفیف و وزش باد مؤثر به بزرگی ۳ تا ۵ متربرثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی – جنوبی انتظار می رود.

وی در ادامه گفت: برای برخی ساعات بعدازظهر وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی پیش بینی می شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: انتظار می رود تا فردا (۱۲ اردیبهشت) وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم باقی بماند. با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز پنجشنبه (۱۳ اردیبهشت) وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متربرثانیه در برخی ساعات دور از انتظار نیست.

به گفته وی دما طی دو روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

شهبازی در پایان اظهارکرد: میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ وهوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۶۹ و هوا در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس