هوای تهران در محدوده سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس

هوای تهران در محدوده سالم و ناسالم برای گروه‌های حساسمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت طی امروز (۲۳ اردیبهشت) در محدوده بین شرایط سالم و ناسالم به ویژه برای گروه‌های حساس است.

حسین شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز( ۲۳ اردیبهشت) نسبت به روز پیشین است و در برخی ساعات به ویژه بعدازظهر وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متربرثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: با افزایش میزان ناپایداری جوی طی فردا (۲۴ اردیبهشت) برای برخی ساعات وزش باد شدید به بزرگی ۸ تا ۱۳ متربرثانیه و بارش باران پیش‌بینی می‌شود همچنین دما تا فردا افزایش جزئی خواهد یافت. بر این اساس انتظار می‌رود تا فردا وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار داشته باشد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: با تداوم این شرایط در روز سه‌شنبه (۲۵ اردیبهشت) وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه و بارش پراکنده و خفیف باران در برخی ساعات دور از انتظار نیست.

شهبازی در پایان گفت: میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته  ۹۸ و هوا در شرایط سالم قرار داشت. این شاخص هم‌اکنون ۶۹ و هوا در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس