هوای پایتخت در محدوده شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس

هوای پایتخت در محدوده شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساسمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی امروز (۱۷ اردیبهشت ماه) وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا افزود: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر امروز (۱۷ اردیبهشت ماه) است و برای برخی ساعات وزش باد با بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه از سمت نواحی غربی – جنوب غربی انتظار می رود.

وی در ادامه گفت: فردا (۱۸ اردیبهشت ماه) برای برخی ساعات به ویژه بعدارظهر وزش باد شدید به بزرگی ۸ تا ۱۳ متربرثانیه از سمت نواحی غربی – شمال غربی و بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود. بر این اساس انتظار می‌رود تا فردا به‌طور نسبی بر غلظت آلاینده ها افزوده شود. با این حال وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار داشته باشد.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران فردا (۱۸ اردیبهشت) دما افزایش نسبی خواهد یافت.

شهبازی درپایان اظهارکرد: میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۹ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۱۰۲ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس