احتمال خیزش گرد و خاک در ۷ استان / کاهش نسبی دمای پایتخت

احتمال خیزش گرد و خاک در ۷ استان / کاهش نسبی دمای پایتختمدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به برقراری جو پایدار در بیشتر مناطق کشور از خیزش گرد و خاک در استان‌های خوزستان، بوشهر، سمنان، قم، مرکزی، تهران و اصفهان خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، طی سه روز آینده در غالب مناطق کشور آسمان صاف وآفتابی خواهد بود.

وی ادامه داد: در همین مدت در مناطقی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی در استان‌های سمنان، قم، مرکزی، جنوب تهران و بخش‌هایی از اصفهان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی مناطق همراه با خیزش گرد و خاک خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در سه روز آینده در استان‌های خوزستان و بوشهر نیز وزش باد شدید پیش بینی می‌شود، گفت: در برخی مناطق این استان‌ها وزش باد، همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود.

وظیفه در پایان در مورد شرایط آب و هوایی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا و پس فردا (۷ و ۸ تیرماه) صاف همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی دو روز آینده به ترتیب ۳۶ و ۲۵ درجه سانتیگراد و ۳۷ و ۲۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «ا توجه به تقویت الگوی تابستانه در تراز میانی جو،  پیش‌بینی می‌شود از روز شنبه (۹ تیرماه) تا اواسط هفته آینده دمای هوا در غالب استان‌های کشور (به ویژه نیمه شمالی) بین ۳ تا ۵ درجه افزایش یابد. انتظار می‌رود بیشینه دمای تهران روز یکشنبه و دوشنبه (۱۰ و ۱۱ تیرماه)  به حدود ۴۱ درجه سانتیگراد برسد. از این رو توصیه می‌شود جهت مدیریت در مصرف بهینه آب و برق تمهیدات لازم به کار گرفته شود.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس