اخطار سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سطح آب رودخانه‌ها

اخطار سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سطح آب رودخانه‌هاسازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به رگبارو رعد وبرق، بالا آمدن موقتی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و احتمال بارش تگرگ هشدار داد.

به گزارش ایسنا در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است:« پیرو اطلاعیه شماره  ۲۶ مورخه  ۱۷ خرداد ماه روزهای شنبه و یکشنبه (۱۹ و ۲۰ خردادماه) به سبب رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، در ارتفاعات البرز در شرق تهران، شمال سمنان ،شرق مازندران،  گلستان و خراسان شمالی  رگبار و رعد وبرق، بالا آمدن موقتی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

به شهروندان توصیه می‌شود با توجه به پیش‌بینی این شرایط جوی از رفتن به مناطق کوهستانی همچنین توقف و تردد در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌های این مناطق خودداری کنند.»

سازمان هواشناسی همچنین با صدور اطلاعیه هواشناسی دریایی آورده است: «پیرو اطلاعیه شماره ۳ ویژه هواشناسی دریایی مورخ ۱۶ خرداد ماه  با توجه به وزش باد شدید از امروز تا دوشنبه (۱۹ تا ۲۱ خردادماه) مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. ارتفاع موج در این مناطق امروز بین یک و نیم تا دو و نیم متر و روزهای یکشنبه و دوشنبه بین یک و نیم تا دو متر برآورد می شود.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس