از توقف در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

از توقف در کنار رودخانه‌ها خودداری کنیدسازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای توصیه کرد که از رفتن به مناطق کوهستانی همچنین توقف و تردد در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها دراین مناطق خودداری شود.

به گزارش ایسنا در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: امروز (۲۱ خردادماه) دراستان‌های آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، دامنه‌های البرز در استان‌های مازندران، سمنان و شرق تهران،
سه شنبه (۲۲ خرداد) در استان‌های آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، دامنه‌های البرز در استان‌های مازندران، گلستان، سمنان، البرز و تهران  و چهارشنبه (۲۳ خرداد) در استان‌های خراسان شمالی، دامنه‌های البرز در استان‌های سمنان، گلستان، مازندران و شرق تهران در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید لحظه‌ای در مناطق مستعد تگرگ، آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

از این رو به شهروندان و دامداران توصیه می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی از رفتن به مناطق کوهستانی همچنین توقف و تردد در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها دراین مناطق خودداری شود.

سازمان هواشناسی همچنین با صدور اطلاعیه‌ای آورده است: طی سه روز آینده به سبب وزش باد شدید شمال غربی، مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود و ارتفاع موج بین یک و نیم تا دو و نیم متر پیش‌بینی می‌شود. 

از بعدازظهر روز سه شنبه و روز چهارشنبه (۲۲ و ۲۳ خرداد) دریای خزر بویژه مناطق شرقی آن، به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود و ارتفاع موج بین ۱ تا ۲ متر برآورد می‌شود. از این رو توصیه می‌شود طی این مدت جهت تردد ایمن قایقهای تفریحی، شناورهای سبک و نیمه سنگین احتیاط لازم به عمل آید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس