افزایش تولید گیاه «آنتوریوم» در گیلان

افزایش تولید گیاه «آنتوریوم» در گیلانمعاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: به‌دنبال افزایش تولید گیاه آنتوریوم، در گیلان هستیم.

«حبیب جهانساز» در گفت‌وگو با ایسنا، در بازدید از طرح احداث گلخانه پرورش گل آنتوریوم واقع در آستانه‌اشرفیه(جاده کیاشهر) گفت: مجتمع احداث گلخانه تولید گل شاخه بریده آنتوریوم به روش هیدروپونیک در سطح 1050 متر مربع احداث شده است.

وی افزود: در این مجتمع ۲۵۰ هزار شاخه گل در سال تولید می‌شود. میزان سرمایه‌گذاری بعمل آمده پانصد میلیون تومان است و از تسهیلات ۳۵۰۰ میلیون ریالی نیز برخوردار شده است.

جهانساز خاطرنشان کرد: این گیاه از بازارپسندی خوبی در کشور برخوردار است و ما به‌دنبال افزایش تولید گیاه آنتوریوم، در گیلان هستیم.

وی تصریح کرد: شرایط اقلیمی گیلان برای افزایش تولید گیاه آنتوریوم بسیار مناسب است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: طی 5 ماه آینده شاهد تولید نخستین آنتوریوم‌های گلخانه‌ای در گیلان خواهیم بود.

وی افزود: تولید این گل می‌تواند اشتغال خوبی را در استان به همراه داشته باشد.  

اسم علمی گیاه آنتوریوم، Anthorium scherzerianum و از خانواده Araceae  گیاهی است بومی گواتمالا و کوشاریکا که این گیاه مانند ساقه اصلی بوده و ارتفاع آن به بیش از ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر می‌رسد، دارای برگ‌های کمی پهن، سبز تیره و به طول بیش از ۱۸ سانتی‌متر  است.

 گل‌های گیاه آنتوریوم با اسپات قرمز، صورتی، زرد و یا سفید در اواخر بهار یا فصل تابستان ظاهر می‌شوند . گیاه آنتوریوم به نور ملایم ، محیط گرم ،خاک مرطوب احتیاج دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس