افزایش دما در نیمه شمالی کشور

افزایش دما در نیمه شمالی کشورمدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از فردا (۸ تیرماه) تا اواسط هفته آینده در نیمه شمالی کشور شاهد افزایش سه تا پنج درجه‌ای دما خواهیم بود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت آب‌وهوایی طی سه روز آینده گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود در همین مدت در مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل و جنوب سمنان در بعضی ساعات با گردوخاک همراه خواهد بود.

وی افزود: در سه روز آینده در استان‌های خوزستان و بوشهر نیز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. در این مدت به ویژه در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شهر هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده باران و رعد و برق دور از انتظار نیست.

وظیفه درباره آب‌وهوای تهران نیز گفت: جمعه (۸ تیر) آسمان صاف و در برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود و بیشینه دما ۳۸ درجه و کمینه آن ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همین وضعیت در روز شنبه (۹ تیرماه) نیز ادامه دارد و بیشینه و کمینه هوا به ترتیب ۳۹ و ۲۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس