برپایی رقابتی برای ارائه بهترین روش جهت بازیافت زباله‌های صنعتی

برپایی رقابتی برای ارائه بهترین روش جهت بازیافت زباله‌های صنعتیدانشگاه صنعتی امیرکبیر با برگزاری مسابقات سراسری تولید و بازیافت فلزات درصدد ارائه بهترین روش برای بازیافت زباله‌های صنعتی است.

به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش روزافزون پسماندهای حاصل از فرآیند‎های صنعتی اعم از زباله‌های الکترونیکی، فلزی و پساب‌ها، به منظور حفاظت محیط زیست و بازگرداندن مواد ارزشمند به چرخه صنعت، لزوم بازیافت این مواد به شدت ضروری است.

برای این منظور انجمن علمی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به برگزاری دومین دوره مسابقات سراسری تولید و بازیافت فلزات اقدام کرده است.

این دوره از رقابت‌ها با هدف یافتن راهکارهای نوین و دارای توجیه اقتصادی و با محوریت بازیافت باتری‎های مستعمل در روزهای 11 و 12 شهریور ماه امسال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای حضور در این رقابت تا 15 تیرماه فرصت دارند تا نسبت به ارسال پروپوزال‌ یا مقالات به دبیرخانه مسابقات اقدام کنند. سوالات مسابقه برای تهیه پروپوزال در اردیبهشت ماه اعلام شده بود.

در روز مسابقه (11 و 12 شهریور) تیم‌ها علاوه بر اجرای آزمایش مطابق پروپوزال ارسالی، لازم است محصول خود را در این مسابقه ارائه دهند. تیم‌های راه یافته در این رقابت همچنین باید از پروپوزال‌های خود در حضور هیات داوران دفاع کنند.

هدف از برگزاری این مسابقات  ایجاد تحرک، نشاط، پویایی و رقابت سازنده و سالم در بین دانشجویان مستعد و علاقه‎مند به حوزه مهندسی مواد به خصوص در زمینه متالورژی استخراجی است.

اسامی تیم‌های برگزیده در روز اختتامیه مسابقه اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس