تهران گرم‌ می‌شود – ایسنا

تهران گرم‌ می‌شود – ایسنامدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش دمای تهران طی دو روز آینده، از برقراری هوای سالم در تهران طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ خرداد) خبر داد.

حسین شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نتایج حاصل از پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران حاکی از افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر روز جاری (جمعه ۲۵ خرداد) بوده و در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید با بزرگی بین ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوبی و جنوب شرقی و بارش پراکنده باران انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، طی روز جاری وزش باد در برخی ساعات همراه با احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق خواهد بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: این شرایط در روز شنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات وزش باد با بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود و بر این اساس انتظار می‌رود تا روز شنبه شرایط کیفیت هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت برقرار باشد.

به گفته شهبازی، دمای تهران طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت.

وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر تهران با شاخص کیفیت هوای ۶۰ در شرایط سالم قرار دارد، همچنین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز ۶۴ و در وضعیت سالم بوده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس