تکرار فاجعه کشتار نهنگ‌ها به دست صیادان ژاپنی

تکرار فاجعه کشتار نهنگ‌ها به دست صیادان ژاپنییک گزارش جدید نشان می‌دهد بیش از ۱۲۰ نهنگ باردار طی برنامه تحقیقاتی صید سالانه ژاپن در اقیانوس منجمد جنوبی (اقیانوس جنوبگان) کشته شده‌اند.

به گزارش ایسنا، از ۳۳۳ قطعه نهنگ مینکی (نهنگ بزرگ باله‌ای کوچک) که طی ۱۲ هفته سفر تحقیقاتی ژاپن صید شده‌اند،۱۸۱ نهنگ ماده بوده که در این میان ۵۳ نهنگ نابالغ و از ۱۲۸ نهنگ بالغ، ۱۲۲ نهنگ باردار بوده‌اند.

فعالان زیست محیطی به گزارش کمیته بین‌المللی صید نهنگ ها که نشان می‌دهد بین نهنگ‌های صید شده نرخ باروری ۹۵/۳ درصد بوده است به عنوان شواهد بیشتری در مورد برنامه وحشتناک ژاپن در صید نهنگ‌ها استدلال می‌کنند اما ژاپن اعلام کرده که این برنامه را به دلیل اهداف علمی انجام داده است.

مدیر برنامه ارشد جامعه بین‌المللی شفقت (HIS) با محکوم کردن این اقدام، این عملیات را وحشت آور و غیر ضروری دانست چرا که هم اکنون تحقیقات غیرمرگبار برای نیازهای علمی در دسترس هستند.

در سال ۲۰۱۴ دیوان بین‌المللی دادگستری حکم موقت توقف کشتار سالانه نهنگ‌ها در اقیانوس منجمد جنوبی را پس از اینکه مطلع شد برنامه صید نهنگ ژاپن به منظور اهداف علمی نیست، صادر کرد. اما ژاپن دو سال بعد طی یک برنامه صیادی جدید با کاهش یک سومی سهمیه صید خود به کشتار نهنگ‌ها در این منطقه ادامه داد.

به گزارش گاردین، مدیر برنامه ارشد HSI از استرالیا و دیگر کشورهای مخالف صید این آبزیان حیاتی خواسته تا نسبت به توقف برنامه‌های کشتار نهنگ‌ها، قوی‌ترین پیام ممکن را به ژاپن ارسال کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس