شش ورزشکارملی سفیر محیط زیست شدند

شش ورزشکارملی سفیر محیط زیست شدندهمزمان با چهارمین روز از گرامیداشت هفته محیط زیست با عنوان «محیط زیست ،مردم و تندرستی»شش قهرمان ملی برای توسعه فرهنگی و هم افزایی اجتماعی سفیر محیط زیست شدند.

به گزارش ایسنا محمد حسین بازگیر – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران – در  مراسم  معرفی سفیران محیط زیست با اشاره به اینکه از حدود ۴۶ سال قبل روزی با نام روز جهانی محیط زیست نامگذاری شده است، گفت: زمانی دنیا به این نتیجه رسید که تنها با توجه به اقتصاد و مسائل اجتماعی بشر به سرانجام درستی نخواهد رسید و حتی اگر مسائل اقتصادی و اجتماعی مساعد باشد باز هم بستر دیگری برای ادامه زندگی لازم است و آن محیط زیست است.

وی با بیان اینکه از سال ۱۹۷۲ تعریف توسعه پایدار شکل گرفت که دارای سه ضلع اقتصاد ،اجتماع و محیط زیست بود، اظهارکرد: بر اساس این تعریف نسل حاضر باید از همه منابع سالم جهت استفاده برخوردار باشد بگونه‌ای که نیاز نسل‌های آینده با مشکل مواجه نشود.

بازگیر افزود: باید از همه ظرفیت‌های اجتماعی موجود برای حفظ محیط زیست بهره برد و سازمان حفاظت محیط زیست تنها دبیرخانه حفاظت از محیط زیست در کشور است. هنرمندان، قهرمانان و ورزشکاران ملی ظرفیت های بزرگی جهت توسعه فرهنگ زیست محیطی در کشور هستند و باید از این ظرفیت برای بهبود وضعیت زیست محیطی کشور استفاده کرد.

رضا گل محمدی -ر مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران – نیز در این مراسم با اشاره به اینکه به موضوع محیط زیست در کشور جفا کرده‌ایم و همه ما نسبت به محیط زیست مسئول هستیم،گفت: همه ما به نوعی عضوی از سازمان حفاظت محیط زیست هستیم و این گونه‌ نیست که مسئولیت حفظ محیط زیست فقط بر عهده سازمان مربوطه باشد و همه ما باید در صیانت از آن مشارکت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه همه ما برکشتی محیط زیست سواریم و اگر هرکدام از ما به آن آسیبی وارد سازد همه غرق خواهیم شد، اظهارکرد: متاسفانه مشکلات عدیده زیست محیطی که در کشور شاهد هستیم به دلیل رعایت نکردن مسائل مرتبط با این حوزه است.

گل محمدی ادامه داد: باید به اقدام نمادینی که امروز جهت معرفی ورزشکاران سفیر محیط زیست انجام شد عمق بیشتری دهیم و این موضوع باید به‌صورت فرهنگی در بین همه مردم گسترش یابد تا همه به مسئولیت اجتماعی خود در خصوص محیط زیست عمل کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با بیان اینکه در فرهنگ مذهبی ما هم حفظ محیط زیست ریشه داشته و وظیفه دینی و قانونی ماست، اظهارکرد:با توجه به اینکه ورزشکاران و قهرمانان به عنوان الگوی جامعه تاثیر بسزایی در توسعه فرهنگ دارند باید رسالت خود به عنوان سفیر محیط زیست ابلاغ کنند و از این ظرفیت باید بهره برد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، در این مراسم تیمور قیاسی،احمدرضا محمودی،حدیثه جمال،سهیل واحدی،سعید فراهانی نجف آبادی و نگین دادخواه طی احکامی به عنوان سفیران محیط زیست انتخاب شدند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس