لزوم تقویت محصورسازی جنگل‌های مازندران

لزوم تقویت محصورسازی جنگل‌های مازندرانمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران- نوشهر بر لزوم تقویت در محصورسازی و گشت و مراقبت در جنگل های مازندران تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، سید وجیه‌الله موسوی در جلسه با رؤسای ادارات منابع طبیعی شهرستانی و رؤسای واحدهای منابع طبیعی با بیان اینکه برای جبران ضعف در امکانات و تجهیزات، باید همدیگر را پوشش داد و امکانات را در اختیار یکدیگر قرار داد اظهار کرد: فعالیت‌هایی همچون محصورسازی و گشت و مراقبت در جنگل باید تقویت شود.

وی با تاکید بر اینکه روسای ادارات منابع طبیعی شهرستانی باید درباره گزارش‌های ارسالی کارشناسان اظهار نظر کنند افزود:  با توجه به توقف بهره‌برداری از جنگل‌ها، باید برای جبران کمبودهای موجود، امکانات و تجهیزات منابع طبیعی در بخش حفاظت متمرکز شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران- نوشهر حل مشکلات مردم را وظیفه‌ای مهم دانست و تصریح کرد: در شهرستان‌ها نباید هیچ کاری بدون اطلاع روسای ادارات منابع طبیعی انجام شود و لازم است همگان، قوانین و شرح خدمات را به‌خوبی بشناسند.

موسوی بیان کرد: در بخش ممیزی و نقشه‌برداری باید دقت زیادی شود و در بخش صدور احکام قضایی، دفاع قوی ما احتمال حفظ عرصه‌ها را بسیار بیشتر می‌کند.

*لزوم استفاده از جامع محوری در بخش مدیریتی منابع طبیعی

مهدی عسکری فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-  نوشهر در این جلسه گفت: روسای واحدهای منابع طبیعی و نیروهای حفاظتی باید منطقه خود را به‌خوبی بشناسند.

وی تاکید کرد: جامع‌محوری که در بخش‌های دیگر مدیریتی مطرح می‌شود، در منابع طبیعی نیز کاربرد دارد و باید مشارکت و اعتماد مردم را جلب کرد و گشت‌ها هدفمند و با برنامه باشد.

*استفاده از کارایی نیروی انسانی در حوزه منابع طبیعی

رحمت علیزاده مدیرکل معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران نوشهر نیز گفت: باید از کارایی نیروها و امکانات موجود برای حفظ منابع طبیعی استفاده کرد.

وی اظهار کرد: باید قوانین استخدامی و قوانین منابع طبیعی را خوب دانست زیرا هنوز برخی نمی‌دانند که مدیریت ساحل و رودخانه با کیست و یا اینکه حریم‌ها را نمی‌شود واگذار کرد.

*منابع طبیعی مازندران ارگان شاخص کشور در حوزه آزادسازی ساحل و اجرای حدنگاری

عبدالرضا سنگاری معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران  نوشهر نیز گفت: در بخش آزادسازی ساحل و اجرای حدنگاری، عملکرد این اداره کل در کشور شاخص بود.

وی افزود: در استعدادیابی و کسب درآمد نیز مقام اول کشوری را به دست آوردیم و تلاش می‌کنیم این روند ادامه یابد.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس