هجوم سنگ و سیمان به باغشهر کرج

هجوم سنگ و سیمان به باغشهر کرجسرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: نگاه کارشناسانه در طرح‌هایی که به توسعه فضای سبز کرج منتهی می‌شود، ضروری است.

پیمان بضاعتی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: طی سال‌های گذشته شاهد گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت در مناطق مختلف کرج بوده‌ایم. این عوامل باعث شده کرج از ماهیت خود یعنی باغشهر بودن فاصله بگیرد و باغات جای خود را به واحدهای مسکونی و ساختمان‌ها بدهند.

وی افزود: در کنار این موارد، طی سال‌های گذشته شاهد افزایش آلودگی هوا به واسطه افزایش تعداد خودروهای شخصی و وسایل حمل و نقل عمومی در این کلانشهر بوده‌ایم که همین امر لزوم توجه بیشتر به درختان و فضای سبز به عنوان ریه‌های تنفسی شهر را افزایش می‌دهد.

وی توضیح داد: یکی از رسالت‌های اصلی این سازمان توسعه سرانه فضای سبز بر اساس اجرای طرح‌های تصویب شده است.

این مسئول بیان کرد: در شرایط کنونی باید در اجرای طرح‌های این حوزه به نگاه کارشناسانه و استفاده از نیروهای متخصص توجه زیادی کرد تا از این طریق هم در سرمایه مادی و هم انرژی نیروی انسانی صرفه جویی شود. به عنوان مثال در توسعه فضای سبز کرج با توجه به کم آبی‌ها و کاهش محسوس ذخایر آبی باید به کاشت گونه‌های مقاوم به کم آبی و کم‌آب‌بر توجه زیادی کرد.

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: بدون شک اگر  در کرج درختان و گیاهان سازگار با اقلیم منطقه کاشت شود می‌توان به حفظ ذخایر آبی این شهر در کنار داشتن شهری سرسبز امیدوار باشیم.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس