هفتمین دوره طرح ملی نجات آب در استان سمنان اجرا می‌شود

هفتمین دوره طرح ملی نجات آب در استان سمنان اجرا می‌شودتفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، شرکت آب منطقه ای سمنان و جهاددانشگاهی استان سمنان با موضوع اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) در سطح مدارس استان سمنان امضا شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دستورانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در جلسه امضا و تبادل این تفاهم نامه گفت: طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) برای هفتمین سال متوالی در سطح مدارس مقطع اول دوره متوسطه اجرا خواهد شد.

دستورانی افزود: در اجرای طرح ملی داناب در سال تحصیلی 98 – 97 در سطح مدارس استان سمنان حدود 26 هزار و 759 دانش آموز مقطع متوسطه دوره اول مشارکت خواهند داشت و آموزش‌های لازم در خصوص مدیریت مصرف آب و مصرف بهینه آب را فرا خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه این طرح، یک طرح ملی است و با همکاری، تعامل و همسویی می‌توان شاهد اثر بخشی آن بود، ادامه داد: طرح ملی دانش‌آموزی داناب در سال تحصیلی 98 – 97 در حدود 225 آموزشگاه مقطع متوسطه اول اجرا خواهد شد که از این تعداد 74 آموزشگاه در مناطق روستایی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به همکاری و مشارکت شرکت آب منطقه‌ای سمنان و جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان مشاور اجرای طرح، در اجرای طرح ملی داناب در استان سمنان خاطرنشان کرد: شرکت آب منطقه‌ای سمنان یک شرکت مادر تخصصی است و تخصص ویژه و نگاه تخصصی به مقوله بحران کمبود آب و خشکسالی دارد و جهاددانشگاهی نیز به عنوان یکی از مراکز علمی با کیفیت به لحاظ برگزاری دوره‌های آموزشی به‌روز، کارآمد و با کیفیت به شمار می‌آید، همکاری این دو سازمان و نهاد با تخصص و کار تخصصی در کنار آموزش و پرورش می‌تواند به اجرای موفق این طرح بسیار کمک کند.

ایرج حیدریان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان نیز با بیان اینکه استان سمنان در اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) در سطح مدارس استان سمنان دارای رتبه برتر کشوری است، گفت: این طرح برای هفتمین سال متوالی در سطح مدارس استان سمنان اجرا خواهد شد و انشاءالله بتوانیم در شرایط بحرانی امروز، شاهد اثربخشی مطلوب این طرح در جامعه باشیم.

حیدریان اضافه کرد: شرایط مدیریت مصرف در کشور ما، شرایط مطلوب و خوبی نیست، سرانه مصرف در کشور ما نیز بسیار بالا است، لذا ما در اجرای طرح‌های مهم در حوزه آب و آگاهی بخشی به جامعه باید همکاری اقناعی مخاطبان و مردم را به همراه داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما در طرح ملی داناب به دنبال ایجاد یک ادبیات مشترک با مردم و خصوصاً دانش آموزان هستیم تا انشاءالله آموزش‌های لازم در خصوص مدیریت مصرف آب و مصرف بهینه آب بویژه در بخش کشاورزی را فرابگیرند و این نیازمند یک انسجام و همدلی و تعامل خوب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان، اضافه کرد: ما در اجرای طرح ملی داناب در سطح مدارس، هر سال یک ابتکار عمل جدید خواهیم داشت که اگر این چنین نباشد در اجرای طرح موفق نخواهیم بود، انشاءالله در سال تحصیلی جدید بازدیدهای مختلف دانش‌آموزان از طرح‌ها و پروژهای آبی استان و همچنین بازدید از دشت‌های بحرانی استان که دچار خشکسالی شدند و بازدیدها و اردوهای علمی مختلف را خواهیم داشت تا دانش‌آموزان بیشتر با شرایط بحرانی و خشکسالی آشنایی پیدا کنند.

حسن رهایی، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این جلسه دغدغه کم آبی و کمبود آب را دغدغه همه مردم و مسوولین دانست و گفت: جهاددانشگاهی نیز به عنوان مشاور اجرای این طرح، اجرای این طرح را نه به عنوان وظیفه، بلکه به عنوان یک رسالت مهم بر خود می‌داند و از تمام توان علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رسانه‌ای برای اجرای موفق این طرح استفاده خواهد کرد.

رهایی تأکید کرد: انشاءالله برای اجرای موفق طرح ملی داناب در استان سمنان از ظرفیت‌های مختلف و مطلوبی که در هر سه نهاد زیربط آموزش و پرورش، آب منطقه‌ای و جهاددانشگاهی وجود دارد، استفاده شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس