هوای سالم تهران تداوم دارد

هوای سالم تهران تداوم داردمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به احتمال بارش پراکنده در تهران طی امروز و فردا (۲۰ و ۲۱ خرداد) از تداوم هوای سالم در این شهر خبر داد.

حسین شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهرامروز (۲۰ خرداد) است و در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی و بارش پراکنده باران انتظار می‌رود.

وی گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، طی امروز (۲۰ خرداد) وزش باد در برخی ساعات همراه با احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق خواهد بود. این شرایط فردا (۲۱ خرداد) کمابیش ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات بارش پراکنده و خفیف باران و وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوبی و جنوب شرقی پیش‌بینی می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تاکید کرد: بر این اساس انتظار می‌رود تا فردا (۲۱ خرداد) وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار داشته باشد.

به گفته شهبازی، دمای تهران طی دو روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

وی در پایان اظهار کرد: در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص ۶۰ در شرایط سالم قرار دارد، همچنین شاخص کیفیت هوای این شهر طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح، ۵۹ و در شرایط سالم قرار داشته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس