ورود گرد و خاک به کردستان در هفته جاری

ورود گرد و خاک به کردستان در هفته جاریکارشناس اداره کل هواشناسی استان کردستان گفت: به علت شرایط تشکیل گرد و خاک بر روی عراق و سوریه و انتقال بخشی از آن به استان، کیفیت هوا و دید افقی طی سه روز آینده کاهش می یابد.

خسرو سیف پناهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل های پیش یابی هواشناسی، طی امروز یک شنبه تا روز سه شنبه جو استان به تناوب ناپایدار خواهدبود.

وی افزود: پیامد آن در این مدت رشد و افزایش ابر، وزش باد گاهی شدید، امکان رگبار و رعد و برق پراکنده و در برخی از نقاط استان بارش تگرگ است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کردستان عنوان کرد: در مدت زمان بارش، امکان آبگرفتگی موقت معابر شهری و روستایی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در بعضی از مناطق مستعد استان دور از انتظار نیست.

وی گفت: همچنین به علت شرایط تشکیل گرد و خاک بر روی عراق و سوریه و انتقال بخشی از آن به استان کیفیت هوا و دید افقی طی سه روز آینده کاهش می یابد.

سیف پناهی خاطرنشان کرد: از لحاظ دمایی نیز از امروز تا آخر هفته دما روند صعودی داشته و حدود پنج تا هفت درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس