وزش باد شدید در شرق و غرب کشور

وزش باد شدید در شرق و غرب کشورمدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی و داده‌های هواشناسی طی سه روز آینده در بیشتر نقاط کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود. در همین مدت در برخی از نقاط شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات به ویژه در منطقه زابل همراه با گرد و خاک خواهد بود.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا افزود: طی سه روز آینده در برخی از نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و جنوب در بعضی از ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و در برخی اوقات سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: در سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر ، احتمال رگبار پراکنده و رعد و برق دور از انتظار نخواهد بود. در این مدت هوای گرم در جنوب غرب و جنوب کشور ماندگار می‌شود و بر همین اساس تا روز دوشنبه (۱۱ تیرماه) برای نیمه شمالی کشور افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان درباره ی وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا  (۱۰ تیرماه) صاف همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود و بیشترین و کمترین دما در این روز به ۳۹ درجه و ۲۷ درجه سانتیگراد می‌رسد. آسمان پایتخت دوشنبه (۱۱ تیر ماه) صاف در بعد از ظهر همراه با وزش باد خواهد بود و بیشترین و کمترین دمای این روز  ۳۸ درجه و ۲۶  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای ÷یام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس