کاهش فعالیت سامانه بارشی/ خیزش گرد و غبار در نوار شرقی کشور

کاهش فعالیت سامانه بارشی/ خیزش گرد و غبار در نوار شرقی کشورمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش فعالیت سامانه بارشی در روزهای آینده گفت: در نوار شرقی کشوراحتمال خیزش گرد و خاک طی امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ خرداد) وجود دارد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بنا به اطلاعات نقشه‌های پیش‌بینی، امروز ( ۱۳خرداد) سامانه بارشی در غرب، شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور فعال است و سبب رگبار رعد و برق و وزش باد شدید موقتی می‌شود.

وی ادامه داد: شدت بارش امروز (۱۳ خرداد) در غرب زنجان، جنوب قزوین، شمال مرکزی، شمال آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران و سمنان همچنین شمال اصفهان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که امروز بارش و کاهش نسبی دما در استان‌های ساحلی خزر تداوم خواهد داشت، اظهار کرد: بارش امروز (۱۳ خرداد) در مازندران شدت بیشتری خواهد داشت. همچنین فردا و پس فردا (۱۴ و ۱۵ خردادماه) از شدت فعالیت این سامانه کاسته و ابرناکی، بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد در شمال غرب دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه تاکید کرد: امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ خردادماه) در نوار شرقی کشور وزش باد شدید گاهی همراه با پدیده گرد و خاک رخ خواهد داد. همچنین فردا افزایش دمای پنج تا هفت درجه‌ای در نواحی شمالی کشور پیش بینی می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، فردا ( ۱۴ خرداد) آسمان تهران کمی ابری در بعدازظهرهمراه با افزایش ابر و وزش باد و احتمال بارش پراکنده خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای پایتخت در این روز ۳۱ و ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین آسمان تهران در روز سه‌شنبه (۱۵ خرداد) ماه کمی ابری در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد با احتمال رعد و برق با بیشترین و کمترین دمای ۲۳ و ۲۱ سانتیگراد خواهد بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس