آتش گرفتن 7 هکتار از اراضی کشاورزی و باغی در بهشهر

آتش گرفتن 7 هکتار از اراضی کشاورزی و باغی در بهشهرمدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بهشهر از آتش سوزی در مساحت 7 هکتار از اراضی کشاورزی و باغی این شهرستان در مجاورت پارک جنگلی سالارتپه خبر داد که آتش به طور کامل مهار شد.

حسین سراج در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ساعت 11 صبح روز گذشته جمعه 15 تیر خبری مبنی بر آتش سوزی در پارک جنگلی سالار تپه بهشهر به سازمان آتش نشانی این شهرستان اعلام شد که بلافاصله ماموران آتش نشانی و منابع طبیعی برای اطفای حریق در منطقه حضور یافتند.

وی افزود: مرحله اول عملیات اطفای حریق از ساعت 11 تا 14 صورت گرفت که به دلیل شدت گرمای هوا و وزش باد دوباره در ساعت 15 آتش شعله ور شد و مرحله دوم اطفای حریق تا ساعت 21:30 ادامه پیدا کرد تا به طور کامل مهار شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بهشهر خاطرنشان کرد: به دلیل صعب العبور بودن منطقه و قابل دسترس نبودن برای خودروهای آتش نشانی؛ عملیات اطفای حریق به مدت 10 ساعت به طول انجامید.

سراج گفت: در این عملیات  6 دستگاه خودروی آتش نشانی شهرداری بهشهر و یک دستگاه خودروی آتش نشانی منابع طبیعی این شهرستان به کار گرفته شد و شهردار بهشهر و رئیس اداره منابع طبیعی بهشهر در طی عملیات اطفای حریق حضور داشتند.

وی عنوان کرد: عملیات اطفای حریق در مساحتی حدود 7 هکتار از اراضی مزارع کشاورزی و باغی در مجاورت پارک جنگلی سالارتپه انجام شد که از این میان 3 هزار مترمربع عرصه جنگلی سالارتپه خسارت دید.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بهشهر تصریح کرد: در این آتش سوزی عمدتا پوشش گیاهی علفی طعمه حریق شد و به درختان پارک جنگلی سالار تپه آسیب جدی نرسید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس