آسمان شهرهای حاشیه خلیج فارس غبارآلود است / دمای ۴۰ درجه‌ای پایتخت

آسمان شهرهای حاشیه خلیج فارس غبارآلود است / دمای ۴۰ درجه‌ای پایتختمدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم گرد و خاک در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه زابل خبر داد و گفت: امروز به دلیل هدایت گرد و خاک از کشورهای حاشیه خلیج فارس، سواحل دریای عمان و هرمزگان غبارآلود خواهد بود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سه روز آینده در پاره‌ای از مناطق شرق و جنوب شرق به‌ویژه منطقه زابل در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد و وقوع پدیده گرد و خاک برای استان‌های واقع در جنوب غرب دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: امروز (8 مرداد) با توجه به وجود توده گرد و خاک در کشورهای شرق خلیج فارس و کشور عمان و هدایت آن به سوی کشور ما آسمان نواحی شرق خلیج فارس و جزایر آن به‌ویژه هرمزگان و تنگه هرمز و سواحل دریای عمان غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، طی سه روز آینده در بعضی ساعات برای پاره‌ای از مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، بارش پراکنده، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، آسمان تهران فردا و پس فردا (۹ و ۱۰ مرداد ماه) صاف، در بعدازظهر افزایش ابر، همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی این دو روز به ترتیب ۴۰ و ۲۹ درجه سانتیگراد و ۴۰ و ۲۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس