ایجاد نمایشگر آلودگی سمنان پول می‌خواهد

ایجاد نمایشگر آلودگی سمنان پول می‌خواهدمعاون فنی حفاظت محیط زیست استان سمنان با اشاره به فعال بودن ایستگاه سنجش آلودگی در گرمسار افزود: ایستگاه سنجش آلودگی سمنان برای راه‌اندازی صفحه نمایشگر به 180 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد و همچنین برای راه‌اندازی ایستگاه سنجش شاهرود نیز به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

امامعلی فیروزپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا  از پایش آنلاین 45 واحد صنعتی بزرگ این استان خبر داد و افزود: در حال حاضر 17واحد آلاینده در سطح استان وجود دارد که طبق قوانین موظف به پرداخت عوارض موسوم به یک درصد هستند.

وی از تلاش محیط‌زیست استان به‌منظور فعال‌سازی دو ایستگاه سنجش آلودگی سمنان و شاهرود خبر داد و افزود: در حال حاضر سه ایستگاه سنجش آلودگی در سمنان و گرمسار وجود دارد. ضمن اینکه در تلاش‌یم که یک ایستگاه نیز در شاهرود راه‌اندازی کنیم.

فیروزپور با اشاره به وجود 47 واحد صنعتی تولیدی گچ دراستان سمنان تصریح کرد: تمامی این واحدها به بک‌فیلترهای پیشرفته مجهزند و جز در موارد اتفاقی که ممکن است با پاره شدن فیلتر روبرو شوند، هیچگونه آلودگی ندارند.

معاونت فنی حفاظت محیط زیست استان سمنان با تقدیر از همکاری واحدهای تولیدی گچ گفت: خوشبختانه این واحدها در زمینه محیط‌زیست همکاری بسیار خوبی با اداره کل محیط زیست داشتند تنها دو واحد مرتکب تخلفاتی در این زمینه می‌شدند که هر دو به دادگاه معرفی و برابر قوانین با آنها برخورد شد.

فیروزپور با بیان اینکه سلامت مردم برای سازمان در اولویت است گفت: محیط زیست در برخورد با واحدهای متخلف جدی است و به هیچ عنوان بر سر سلامت شهروندان معامله نمی کند.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس