خیزش گرد و خاک در نیمه شرقی کشور/آسمان تهران صاف است

خیزش گرد و خاک در نیمه شرقی کشور/آسمان تهران صاف است


مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی دو روز آینده برای نیمه شرقی کشور بویژه استان های واقع در شرق و جنوب شرق در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا،  اظهار کرد: وزش باد برای منطقه زابل، طوفان گرد و خاک به همراه خواهد داشت و سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود، همچنین  براساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و داده‌های هواشناسی طی دو روز آینده( 23 و 24 تیرماه) به سبب افزایش سرعت باد در استان‌های واقع در استان‌های کرمانشاه،ایلام و خوزستان پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.

به گفته وظیفه، شنبه در ارتفاعات هرمزگان و یکشنبه در ارتفاعات شمال آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی و اردبیل در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی افزود :طی دو روز آینده در سایر مناطق کشور تغییرات قابل ملاحظه جوی وجود ندارد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در پایان در مورد وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران طی فردا و پس فردا (23و24تیرماه) صاف پیش‌بینی می‌شود که در برخی ساعات همراه با وزش باد موقتی خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی دو روز آینده ۳۸ و ۲۷ درجه سانتیگراد، ۳۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس