طرح احیای جنگل‌های فیجی تا سال ۲۰۳۰

طرح احیای جنگل‌های فیجی تا سال ۲۰۳۰فیجی طی یک برنامه به منظور افزایش پوشش جنگلی تا سال ۲۰۳۰ اقدام به کاشت مجدد درختان برای ذخایر جنگل “ناداریواتو” در جزیره “ویتی لوو” کرده است.

به گزارش ایسنا، وزیر جنگل‌داری فیجی با بیان اینکه این برنامه نقطه عطف مهمی برای جامعه و دولت این کشور است اعلام کرد دولت فیجی تامین منابع را تضمین کرده است تا این جزیره بتواند در حفظ، گسترش و باز گرداندن مناطق جنگلی موفق عمل کرده و این روند را در آینده نیز ادامه دهد.

۷۰۰۰ هکتار از مناطق جنگلی ناداریواتو که توسط طوفان‌ها و آتش سوزی‌های طبیعی از بین رفته پیش‌تر به عنوان یک سایت تنوع زیستی وظایف مهمی بر عهده داشت.

این مناطق زیستگاه بعضی از گونه‌های گیاهی و جانوری کمیاب و بومی فیجی که برخی از آنها در خطر انقراض قرار دارند، محسوب می‌شود. این منطقه همچنین منبع آب رودخانه‌های بزرگ “سیگاتوکا” و “واینیبوکا” است که هر دو تامین آب حوضه‌های آبریزی را بر عهده دارند که از منابع اصلی غذایی روستاییان و بازارهای عمده فیجی محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، این پروژه با هدف افزایش پوشش جنگلی فیجی تا سال ۲۰۳۰ و اطمینان از پایداری گونه‌های جنگلی بومی فیجی از طریق ارائه یک بانک دانه‌های بومی جنگلی برای جمع‌آوری بذر در آینده اجرا می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس