طرح پرورش جبیر و احیاء جنگل‌های حرا در عسلویه اجرایی شد

طرح پرورش جبیر و احیاء جنگل‌های حرا در عسلویه اجرایی شدمدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر حفاظت و صیانت از جانواران و گونه‌های گیاهی در منطقه صنعتی عسلویه گفت: در این راستا برای جلوگیری از انفراض گونه‌های جانوری و گیاهی، طرح پرورش جبیر و احیاء جنگل‌های حرا در عسلویه اجراء شده است.

به گزارش ایسنا حسین دلشب ظهر امروزدربررسی وضعیت نقاط حفاظت شده عسلویه با حضور مدیرکل بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به جایگاه زیست محیطی این منطقه اظهارکرد: بازدید از سرمحیط بانی پارک ملی دریایی نایبند و دیدار با محیط بانان منطقه عسلویه مورد توجه ویژه است.

وی از اجرایی شدن طرح پرورش جبیر در منطقه عسلویه خبرداد و گفت: با هدف حفظ نسل گونه ارزشمند آهوی جبیر، طرح پرورش این گونه در پارک ملی نایبند، در محدوده خشکی با مساحت ۱۰۰ هکتار اجرایی شده است.

دلشب تاکید کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با توجه به اهمیت این موضوع تمام امکانات خود را برای احیای این گونه رو به انقراض به کار گرفته شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر جنگل‌های حرا را یکی دیگر ویژگی‌های منطقه عسلویه دانست و تصریح کرد: پوشش گیاهی در پارک ملی دریایی نایبند بسیار متنوع و این منطقه رویشگاه حرا  و برای احیای این‌گونه گیاه در دریا اقدامات مهم و موثری انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی محیط زیست وی در بازدید از ایستگاه برق خورشیدی گفت: این ایستگاه‌ها در کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی نقش مهمی دارد که این طرح به صورت پایلوت به زودی معرفی می‌شود و با اجرایی شدن آن تمام مناطقی که از انرژی برق بی بهره هستند توسط انرژی‌های پاک به روشنایی دسترسی پیدا می‌کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس