وقوع رگبار و افزایش طول موج‌های خلیج فارس

وقوع رگبار و افزایش طول موج‌های خلیج فارسسازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق و افزایش طول موج‌های خلیج فارس تا ۱.۵ متر خبر داد.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی در اطلاعیه خود آورده است: « بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی طی فردا (۴ مرداد) در استان‌های هرمزگان و جنوب کرمان در بعدازظهر افزایش ابر، وقوع رگبار و رعدوبرق و وزش باد پیشبینی میشود.  به سبب وقوع رگبارهای شدید و موقتی و احتمال سیلابی شدن مسیل ها در مناطق مستعد، توصیه میشود آمادگی لازم برای این شرایط فراهم شود. 

طی سه روز آینده با افزایش سرعت باد ۱۲۰ روزه در شرق کشور، طی ساعات شب تا قبل از ظهر در مناطق شمال سیستان و بلوچستان و شرق خراسان جنوبی طوفان گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی پیش بینی می شود. از این رو توصیه می شود تمهیدات لازم برای کاهش اثرات مخرب گرد و خاک بخصوص در سلامت و بهداشت مردم و حمل ونقل جادهای به کار گرفته شود.»

سازمان هواشناسی در اطلاعیه دیگری آورده است: «روز جمعه (۵ مرداد) مناطق غربی خلیج فارس به سبب وزش باد شدید شمال غربی مواج خواهد بود و ارتفاع موج بین ۱ تا ۱.۵ متر پیش‌بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود طی این مدت جهت تردد ایمن قایق‌های تفریحی، شناورهای سبک و نیمه سنگین احتیاط لازم به عمل آید.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس