آغاز مطالعات تعیین گونه گیاهی جایگزین «چمن»/هوشمندسازی آبیاری فضای سبز

آغاز مطالعات تعیین گونه گیاهی جایگزین «چمن»/هوشمندسازی آبیاری فضای سبزشهردار تهران از جدیت در اجرای بخشنامه ممنوعیت کاشت چمن و آغاز مطالعات دقیق برای تعیین گونه گیاهی جایگزین «چمن» خبر داد.

محمدافشانی در گفت وگو با ایسنا،  در پاسخ به برخی انتقادها مبنی بر عدم آبیاری مناسب فضای سبز در ساعات مشخص شده 18تا 6صبح، گفت:  خیلی ازمردم در محلات معترض بوده و به طرق مختلف  از احتمال خشک شدن فضای سبزشان انتقاد و ابراز نگرانی کردند و من نیز اعلام کردم برای آبیاری بهتر فضای سبز که زمانش کوتاه است، مقداری زمان را بلندتر کنید.

وی با بیان اینکه ممنوعیت کاشت چمن حتما جدی گرفته می‌شود، گفت: البته دقت داشته باشید که باید مطالعات دقیقی در مورد وضعیت چمن در تهران انجام شود تا مشخص شود در کجا باید چمن حذف شود و یا به جای چمن چه گیاهی کاشته شود؟

افشانی با بیان اینکه قطعا از این به بعد کاشت چمن ادامه نخواهد داشت، تصریح کرد: اما باید برای چمن‌های موجود جایگزین پیدا کرد و  باید احصاء شود که روش‌های جایگزین چگونه باشد و اینکه آیا باید درخت بکاریم یا از گونه های کم آب به عنوان جایگزین چمن استفاده کنیم؟

وی با بیان اینکه هوشمندسازی یکی از برنامه‌های جدی من است که آن را دنبال می‌کنیم، گفت: در زیرمجموعه هوشمندسازی شهر، هوشمندسازی آبیاری فضای سبز نیز قرار دارد؛ اما در مدت معقول پیگیری و به سرانجام می‌رسد؛ چرا که در کشورهای دیگر که از وضعیت آب خوبی هم برخوردار هستند طرح جایگزینی چمن با جدیت دنبال می‌شود و ما نیز باید این طرح را با جدیت دنبال کنیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس