اعلام وضعیت اضطراری خشکسالی در برزیل

اعلام وضعیت اضطراری خشکسالی در برزیلبه دنبال خشکسالی و کمبود آب در ده‌ها شهر از ایالت “آلاگواسِ” برزیل که بیش از ۲۰۰ هزار نفر را درگیر کرده در این ایالت شمال شرقی وضعیت اضطراری ۱۸۰ روزه اعلام شده است.

به گزارش ایسنا، شهر “آراپیراکا” در ایالت “آلاگواس” یکی از ۳۸ شهری است که در این منطقه تنباکو کشت می‌کند و امسال بدترین برداشت خود را تجربه کرده است.

کشاورزان محلی هم‌چنین با کمبود شدید محصولات ذرت خود مواجه شده‌اند در حالی که سال گذشته برداشت محصولات ذرت، لوبیاها و مانیوک (گیاهی بومی منطقه آمریکای جنوبی) در بهترین وضعیت خود بوده است.

بیشتر خانواده‌ها در مناطق روستایی این ایالت به مخازن آب خانگی خود که تنها کفاف دو روز مصرف آب یک خانواده را می‌دهد، وابسته‌اند و پس از اتمام آب این مخازن برای یافتن آب در مناطق دیگر به مشکل برمی‌خورند.

این منطقه از برزیل با شرایط آب و هوایی خشک و خشکسالی‌های مکرر خود شناخته می‌شود. به گفته کارشناسان، توسعه منطقه‌ای یکی از دلایل اصلی روند سریع بیابان‌زایی در این بخش از برزیل است.

به گزارش خبرگزاری الجزیره، در طول سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ منطقه شمال شرق برزیل طولانی‌ترین و شدیدترین خشکسالی خود را از سال ۱۹۸۰ که بیش از نیمی از این منطقه تحت تاثیر خشکسالی قرار گرفته بود، تجربه کرد.

در ژوئیه امسال، آب‌انبارهای بزرگ شمال شرقی برزیل که تا ۱۰ میلیون لیتر ظرفیت دارند، تنها ۱۶ درصد از ظرفیت خود، ذخیره آب داشتند که حتی در مقایسه با ذخیره ۴۶ درصدی شش سال پیش در آغاز خشکسالی بزرگ برزیل نیز کاهش قابل توجهی داشته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس