اقدامات خوبی برای کنترل بوی اطراف فرودگاه امام (ره)انجام شده است

اقدامات خوبی برای کنترل بوی اطراف فرودگاه امام (ره)انجام شده استمدیرکل بازرسی سازمان محیط زیست گفت: اقدامات روبه جلویی برای کاهش بوی اطراف فرودگاه امام (ره) انجام شده است.

به گزارش ایسنا، رحمان وهاب‌زاده در حاشیه بازدید از پروژه‌های کنترل بوی نامطبوع  مسیر فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) گفت: این بازدید در راستای ادامه تلاش‌های سازمان حفاظت محیط زیست با هدف انجام تمهیدات لازم به منظور ساماندهی پسماندهای خانگی، روان‌آب‌های درون و برون شهری، پساب‌های تولیدی در کانون‌های جمعیتی و شهری، کاهش آلایندگی‌های جاده تهران – قم و ارزیابی اقدامات لازم برای توقف انتشار بوی مسیر فرودگاه بین المللی امام صورت گرفت.

مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگوئی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد:کنترل عوامل آلاینده و بوی نامطبوع محور فرودگاه عزم جدی همه دستگاه‌های اجرائی مسئول و اختصاص اعتبارات لازم و درخور را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست حل این معضل را به عنوان یکی از اولویت‌های خود قرار داده است،اظهارکرد: در بازدید امروز مشخص شد تعدادی از کانون‌های تشکیل بو با اقداماتی مانند احداث تصفیه‌خانه تا حدودی کنترل و کاهش داده شده است و  پایش مستمر منطقه به منظور کنترل آلودگی الزامی است .

وهاب زاده به برگزاری جلسه‌ای با فرماندار شهرستان اسلامشهر اشاره کرد و گفت: در این نشست مقرر شد کارگروهی با مدیریت محیط زیست و معاونت فنی فرمانداری شهرستان اسلامشهر و مشتمل بر دستگاه‌های اجرایی اعم از شهرداری ، آب و فاضلاب و مرکز بهداشت برای  شناسایی و پایش مجدد کانون‌های احتمالی و سرعت بخشیدن به اقدامات دستگاه‌ها در جهت کاهش بوی نامطبوع منطقه تشکیل و گزارش نهایی برای رئیس سازمان محیط زیست و وزیر کشور ارسال شود. 

به گزارش سایت اداره محیط زیست استان تهران،کیومرث کلانتری – مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران – نیز با بیان اینکه اقدامات خوب و رو به جلویی در جهت کاهش بوی نامطبوع محور این فرودگاه صورت گرفته،گفت: با پیگیری های محیط زیست استان تهران، اعتبارات لازم برای دستگاه‌های مسئول مانند آب و فاضلاب و جهاد کشاورزی به منظور کنترل بو اختصاص داده شده است و این اعتبارات بزودی به‌صورت هدفمند و با برنامه‌ریزی لازم به دستگاههای مسئول و متولی اختصاص خواهد یافت .

مدیر کل بازرسی ، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان درپایان ازوضعیت فعالیت و اقدامات زیست محیطی تعدادی از واحدهای تولیدی این شهرستان نیز دیدن کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس