جو بیشتر مناطق کشور پایدار است/خیزش گرد و غبار در شرق ایران

جو بیشتر مناطق کشور پایدار است/خیزش گرد و غبار در شرق ایرانمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به جو پایدار در بیشتر مناطق کشور از بارش پراکنده در ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و دامنه‌های زاگرس جنوبی خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی در بیشتر مناطق کشور تا پایان هفته آسمانی آفتابی و جوی نسبتاً پایدار خواهیم داشت. 

وی ادامه داد: امروز( ۷ شهریور)  در برخی مناطق ارتفاعات البرز شرقی و طی فردا و پس‌فردا (۸ و ۹ شهریور) در برخی از مناطق ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا (۷ و ۸ شهریور) در بعدازظهر در برخی مناطق شمال و شرق هرمزگان ، جنوب سیستان و بلوچستان و دامنه‌های زاگرس جنوبی رشد ابر پیش‌بینی می‌شود. 

به گفته وظیفه، طی سه روز آینده وزش باد و خیزش گرد و غبار در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل انتظار می‌رود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان در مورد وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا و پس فردا ( ۸ و ۹ شهریور) صاف همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای پایتخت طی این دو روز به ترتیب ۳۷ و ۲۴ درجه سانتیگراد و ۳۶ و ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس