دستگیری 2 نفر از عاملان قتل محیط‌بان راوری

دستگیری 2 نفر از عاملان قتل محیط‌بان راورییک منبع آگاه از دستگیری دو نفر از قاتلان محیط‌بان راوری در مدت کمتر از هشت ساعت خبر داد.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در مدت کمتر از هشت ساعت ضاربان شناسایی و یکی از آنها با پیگیری نیروی انتظامی دستگیر شد، تلاش برای دستگیری سایر ضارقبین ادامه دارد. 

وی همچنین لحظاتی پیش نیز از دستگیری دومین عامل از ضاربان توسط ناجا خبر داد.

براساس این گزارش “مالک اژدری” فرماندار راور روز گذشته با بیان اینکه “محمدعلی خواجویی” محیط بان اداره محیط زیست شهرستان راور توسط شکارچی غیرمجاز به شهادت رسید، افزود: چهار نفر از محیط‌بانان شهرستان در ارتفاعات خورند واقع در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی راور مشغول گشت زنی بودند که سه شکارچی غیر مجاز در ارتفاعات روستای خورند راور پس از درگیری با محیط‌بان” علی خواجویی” اقدام به تیراندازی به وی کرده و از منطقه متواری می‌شوند.

فرماندار راور گفت: آقای خواجویی دارای ۸ سال سابقه کار و متاهل بوده است.

به گزارش ایسنا پیش از دستگیری دومین ضارب تیراندازی به محیط‌بان راوری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از دستگیری یکی از قاتلان این شهید در کمتر از هشت ساعت خبر داد.

رضا جزینی‌زاده افزود: یکی از افرادی که باعث شهادت علی خواجویی محیط بان راوری شد، توسط یگان تکاور و یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان در ارتفاعات منطقه خورند راور، محل وقوع درگیری دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان ضمن هشدار جدی به شکارچیان غیرمجاز که دست به اسلحه می برند، گفت: این افراد قلوبی را هدف قرار می‌دهند که علاوه بر مهر فرزند و خانواده عشق طبیعت را در خود می پرورانند. 

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست عصر دیروز (۱۵ مرداد) یکی از محیط بانان شهرستان راور بعد از درگیری با شکارچیان غیرمجاز هدف سه گلوله سلاح جنگی آنها قرار گرفت و از ناحیه شکم مجروح شد و بعد از ساعتی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان به محض اطلاع از این درگیری موضوع را به اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان و فرمانداری شهرستان های راور و زرند اطلاع داده و با هماهنگی به عمل آمده یک فروند بالگرد از مرکز استان برای اعزام محیط بان زخمی به بیمارستان، به محل حادثه اعزام شد. 

مرکز شهرستان راور تا کرمان ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارد.

به گزارش ایسنا، به گفته مسئولان تلاش‌ها برای دستگیری سومین ضارب ادامه دارد، به محض دریافت خبر، اخبار تکمیلی منتشر می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس