۹۰۰ هزار فک خزری از دهه ۹۰ میلادی تاکنون از بین رفته است

۹۰۰ هزار فک خزری از دهه ۹۰ میلادی تاکنون از بین رفته است


فک خزری

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه۹۰۰ هزار فک خزری از دهه ۹۰ میلادی تاکنون از بین رفته است، گفت: تنها ۱۰۰ فک خزری باقی مانده که نیازمند عزمی جدی جهت جلوگیری از انقراض آن هستیم.

به گزارش ایسنا ، پروین فرشچی در همایش بزرگداشت روز دریای خزر و صیانت از زیستمندان دریای خزر با اشاره به اهمیت فک خزری در کشورهای حاشیه خزر تصریح کرد: در این کشورها فک خزری از اهمیت بالایی برخوردار است و همه تلاش می کنند آن را نجات دهند اما متاسفانه در برخی از قسمت‌های دریای خزر فک خزری مورد تهدید قرار گرفته است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: مهم ترین مسئله این است که باید فک خزری را نجات دهیم که این اقدام پیام بزرگی در منطقه دارد و نیازمند کمک همه جانبه است.

وی خاطرنشان کرد: فک خزری در زنجیره غذایی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و به عنوان حاشیه نشینان دریای خزر باید تلاش کنیم تا این جاندار منقرض نشود.

فرشچی در پایان با بیان اینکه اگر به صورت تیمی کار کنیم می توانیم موثرتر گام برداریم و نتیجه قابل قبولی دریافت کنیم،گفت: با امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر فضای کار برای محیط زیست بازتر شده است و برای ادامه راه نیازمند کمک ارگان های دریایی هستیم. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس