جزییات معافیت سربازی ورزشکاران / چالش مهم بازار دارویی کشور

جزییات معافیت سربازی ورزشکاران / چالش مهم بازار دارویی کشور



منتفی شدن استیضاح وزیر آموزش و پرورش، واکنش وزارت کشور به اخبار حواشی زائران عراقی در ایران، چالش مهم بازار دارویی کشور، کاهش مصرف مواد مخدر میان دانشجویان، جزییات معافیت‌های سربازی قهرمانان ورزشی و … از جمله مهم‌ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در روز جاری است.

به گزارش ایسنا، امروز یکشنبه ۱۱ شهریور ماه و تا لحظه مخابره این گزارش، حدود ۵۰ محتوای خبری از خروجی تحریریه اجتماعی ایسنا منتشر شده است.  در ادامه برخی از مهم‌ترین آنها را می‌خوانید:

ابلاغیه‌ای برای تغییر شهردار تهران نداشته‌ایم

محسن هاشمی – رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره تغییر شهردار تهران با توجه به قانون عدم بکارگیری بازنشستگان گفت: هنوز در این خصوص ابلااغیه‌ای نداشته‌ایم لذا از تغییر شهردار خبری نیست، اما در این موضوع ملزم به اجرای قانون هستیم.

تغییر کاربری هیچ باغی را نپذیرید

سیدمحمدعلی افشانی – شهردار تهران به شهرداران مناطق و نواحی تاکید کرد که هیچ یک از پیشنهادها برای تغییر کاربری باغات تهران را نخواهد پذیرفت و اعلام کرد که بدون مشارکت مردم هیچ کدام از مشکلات پایتخت حل نخواهد شد.

واکنش وزارت کشور به اخبار حواشی زائران عراقی در ایران

تقی رستم‌وندی – رئیس سازمان امور اجتماعی کشور درباره اخبار حواشی زائران عراقی در ایران گفت: جسته گریخته از سال‌های پیش شاید مواردی گزارش شده است، اما اینکه این موضوع فرآیند سازماندهی شده و شبکه‌ای باشد درست نیست و مقامات استانی هم صحت این خبر را تایید نکرده‌اند و ما شاهد فعالیت سازماندهی شده در این حوزه نیستیم.

چالش مهم بازار “دارو” و فرصتی که هنوز از دست نرفته …

دکتر محمدرضا روئینی – رییس داروخانه ۱۳ آبان در گفت‌وگوی تفصیلی با ایسنا، ضمن تشریح وضعیت بازار دارویی کشور، درباره بحران نقدینگی در دارو ابراز نگرانی کرد و در عین حال به مهم‌ترین چالش‌های این روزهای داروسازان اشاره کرد.

بهداشتکاران جای دندان‌پزشکان را می‌گیرند؟

دکتر قاسم صادقی – رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت در واکنش به طرح اخباری مبنی بر بازگشت بهداشتکاران دهان و دندان به عرصه سلامت و جایگزین شدن آنها به جای دندانپزشکان، گفت: در همه جای دنیا، خدمات سطح یک دهان و دندان توسط نیروهای حد واسط انجام می‌شود و این به معنی جایگزین شدن بهداشتکاران به جای دندانپزشکان نیست؛ البته این طرح هنوز در کشور عملیاتی نشده است.

قول وزارت‌ کشور برای صدور دو هفته‌ای شناسه سمن‌ها

محمدمهدی تندگویان – معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه اگر توافق وزارت کشور با معاونت جوانان در مورد تشکل‌های جوانان نهایی نمی‌شد، این موضوع تبدیل به یک بحران می‌شد، نسبت به صدور دو هفته‌ای اعتبارنامه این تشکل‌ها از سوی وزارت کشور ابراز امیدواری کرد.

کاهش مصرف «مواد مخدر»  میان دانشجویان

دکتر پرویز افشار – سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: براساس نتایج سنجش وزارت علوم، گرایش دانشجویان به مصرف مواد مخدر در دانشگاه‌ها کاهش یافته است.

استیضاح وزیر آموزش و پرورش منتفی شد

نمایندگان متقاضی استیضاح وزیر آموزش و پرورش، امروز درخواست خود برای استیضاح بطحایی را پس گرفتند به همین دلیل استیضاح منتفی شد.

جنگل‌های سوادکوه زیر چنگال‌ بولدوزرها

چند وقتی است که سازمان‌های مردم نهاد و فعالان محیط زیست نسبت به ساخت جاده در ارتفاعات سوادکوه هشدار می‌دهند و می‌گویند که بولدوزها به جان جنگل‌های سوادکوه افتاده‌اند، جنگل‌هایی که زیستگاه گونه‌های کمیاب گیاهی و جانوری هستند.  به گفته ابراهیم فلاحی – مدیرکل حفاظت محیط زیست شهرستان سوادکوه – منطقه‌ای که در آن جاده احداث‌ شده است، جزو مناطق مرتعی و کوهستانی به‌شمار می‌آید و منطقه جنگلی هیرکانی نیست، اما جاده در ارتفاعاتی واقع‌شده که پوشش گیاهی آن، ‌گونه‌های علفی و ارس خزنده هستند که متاسفانه بخشی از آن تخریب‌ شده است.

تشریح معافیت‌های سربازی قهرمانان ورزشی

سردار موسی کمالی – رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح، جزئیات معافیت مدال‌آوران مسابقات مختلف ورزشی از انجام خدمت سربازی را تشریح کرد.

شناسایی بیش از ۳۰۰۰ ساختمان دولتی ناایمن در تهران

معاون پیشگیری و ایمنی ساختمان سازمان آتش نشانی از شناسایی ۳۵۰۰ساختمان پرخطر و میان خطر دولتی در تهران و ارسال دستورالعمل ایمنی برای آن‌ها خبر داد.

پنج خبر زیر جزو اخبار پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه مخابره این گزارش هستند:

واکنش وزارت کشور به اخبار حواشی زائران عراقی در ایران

چالش مهم بازار “دارو” و فرصتی که هنوز از دست نرفته …

همسرکشی در خاور شهر

بهداشتکاران جای دندان‌پزشکان را می‌گیرند؟

جنگل‌های سوادکوه زیر چنگال‌ بولدوزرها

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس