طوفان مخرب “مدیکِین” به سمت ترکیه می‌رود

طوفان مخرب “مدیکِین” به سمت ترکیه می‌رودطوفانی نادر و قدرتمند پس از درنوردیدن سراسر یونان و ایجاد سیل، مسیر خود را به سمت ترکیه ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، طوفان “مدیکِین” صبح روز گذشته (شنبه) شهر ساحلی “کالاماتا” و دیگر نقاط ساحل “پلوپونز” یونان را درنوردید و شهر “پیلوس” را در خاموشی فرو برد.

سرویس هواشناسی ملی یونان پیش بینی کرده که این طوفان به ویژه شرق ساحل “پلوپونز”، مرکز شرقی یونان و منطقه “آتن” را به سختی در نوردد و سپس به سمت ترکیه حرکت کند.

هم‌چنین پیش‌بینی می‌شود طوفان “مدیکِین” باعث وزش بادهای سخت و شدید در جزایر “ایجین” بشود که محل اردوگاه های اسکان پناهندگان سوری در یونان است.

مرکز هواشناسی دولتی ترکیه نیز پیش بینی کرده این طوفان منجر به بارندگی‌های شدید و ایجاد اختلالاتی در سرویس‌های حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی ترکیه شود.

این مرکز هم‌چنین ضمن هشدار نسبت به موج خروشان طوفان، سقوط درخت ها و در مواردی خرابی سقف خانه‌ها، سرعت وزش باد ناشی از این طوفان در ترکیه را بین ۷۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی کرده است.

به گزارش سی ان ان، این طوفان در اوایل هفته با ایجاد سیل در سراسر تونس و لیبی به سمت مناطق مدیترانه و اروپا حرکت کرد. این نوع از طوفان‌ها پیش‌تر معمولاً در نزدیکی خط استوا رخ می داد اما به دلیل تغییرات اقلیمی در حال افزایش و گسترده شدن در کشورهای اطراف است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس