وزن تولید زباله رشت از 800 تن فراتر رفت

وزن تولید زباله رشت از 800 تن فراتر رفترئیس اداره محیط‌زیست شهرستان رشت گفت: در فصل تابستان امسال وزن تولید زباله در شهرستان رشت افزایش یافت.

«اصغرخودکار» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس هماهنگی به عمل آمده و با مشارکت حامیان حفاظت محیط‌زیست زباله‌های رها شده در مناطق جنگلی، گردشگری سراوان و سواحل رشت با نظارت محیط‌بانان یگان محیط‌زیست شهرستان رشت جمع آوری و به لندفیل سراوان انتقال یافت.

وی افزود: در این مأموریت مقدار دو کامیون زباله به وزن حدود 4 تن زباله رها شده جمع‌آوری و به محل دفن زباله‌های شهری انتقال یافت.

خودکار با اشاره به این‌که اغلب زباله‌های رها شده توسط گردشگران از نوع زباله خشک است، در ادامه خاطرنشان کرد: در شهرستان رشت روزانه حدود 800 تن زباله تولید می‌شود و با توجه به حضور گردشگران و توریسم در فصل تابستان این مقدار به‌ نحو چشمگیری افزایش یافته است. متأسفانه این زباله‌ها در طبیعت و مناطق گردشگری رها می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که شهرستان رشت 23 کیلومتر نوار ساحلی دارد، تصریح کرد: از عموم مردم و گردشگران انتظار می‌رود، در امر حفاظت و سالم‌سازی محیط‌زیست شهرستان به خصوص سواحل ما را یاری کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس