کاهش دمای ایران از هفته آینده / نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت کاری ادارات

کاهش دمای ایران از هفته آینده / نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت کاری ادارات“نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت کاری ادارات، تخصیص اعتبار ۵۸ میلیارد تومانی برای حفظ و احیای مراتع، کاهش دمای ایران از هفته آینده، کمک هزینه ۱۳۰ هزارتومانی برای دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد، آیا حاشیه‌نشین‌ها بیشتر مرتکب جرم می‌شوند؟، وضعیت داروهای “سرطان”در کشور، بسیج تیم‌های ثابت و سیار بهداشتی در محرم و آغاز مطالعات مجدد طرح جامع حمل و نقل شهر تهران” از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

جانشین فرمانده ناجا اعلام کرد:

نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت کاری ادارات / استقرار پلیس در گمرک

سردار اسکندر مومنی، جانشین فرمانده ناجا درباره برخورد پلیس با اخلالگران بازار سکه و ارز و قاچاقیان اظهار کرد: کار اطلاعاتی، اشراف اطلاعاتی و رسیدن به افراد موثر در اخلال بازار، امر بسیار سخت و پیچیده‌ای است. پلیس از دی‌ماه سال گذشته و با درخواست دولت و مسئولان مربوطه وارد این حوزه شد و با حضور فیزیکی یا به صورت نامحسوس اقدامات بسیار گسترده‌ای را در این زمینه انجام داد.

مومنی درباره تغییر ساعات کاری و تاثیر آن بر کاهش ترافیک نیز خاطرنشان کرد: تغییر ساعات کاری ادارات حتما در ساعات ترافیک تاثیر دارد و البته باید بررسی درستی شود و کارخانجات، ادارات، بانک‌ها، مراکز نظامی و … هماهنگ با هم اقدام کنند.

مدیرکل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل‌ها خبر داد

تخصیص اعتبار ۵۸ میلیارد تومانی برای حفظ و احیای مراتع

ترحم بهزاد، مدیرکل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه ۵۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بخش مرتع از صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده است، گفت:فقط ۲۵ درصد از تولید و ارزش مراتع مربوط به تامین علوفه است، مابقی آن ارزش محیط زیستی دارد.

مدیرکل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه مراتع و پوشش گیاهی نقش قابل توجهی در حفظ آب، جلوگیری از فرسایش خاک، کاهش رسوبات و جلوگیری از هدر رفت آب دارند، تصریح کرد: اعتباری که از محل صندوق توسعه ملی برای مراتع اختصاص پیدا کرده بین ادارات کل استانی توزیع شده است و با توجه به پیش‌بینی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌ها و با هماهنگی معاونت فنی و آبخیزداری، پروژه‌های اجرایی تعریف شده است.

کاهش دمای ایران از هفته آینده/توصیه به کلزاکاران مناطق سردسیر

مسعود حقیقت، مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی کشور طی هفته آینده، با اشاره به بارندگی در شمال و شمال غرب کشور، از خنک شدن دمای غالب مناطق کشور از دوشنبه هفته آینده (۲۶ شهریور) خبر داد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خبر داد

خروج طرح کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم از دستورکار/ پیشنهاد بازگشایی هنرستان‌ها در پنجشنبه‌ها

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم به ۲۴ ساعت در دستورکار نیست گفت: پیشنهادی برای بازگشایی هنرستان‌ها در پنج‌شنبه‌ها به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه و اخیرا نیز نامه‌ای به وزیر برای تسریع بررسی این پیشنهاد ارسال کردیم.

وی با بیان اینکه چند روز پیش پیشنهادی را برای بازگشایی پنج‌شنبه در دوره فنی به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه داده بودیم که یک مرتبه در یکی از کمیسیون‌ها مطرح شد گفت: در شاخه فنی و حرفه‌ای برنامه درسی جدید نیاز به شش روز کارگاه دارد و بر اساس مصوبه فعلی، پنج روز برای آموزش رسمی زمان داریم و باید مدارس در پنج‌شنبه‌ها باز شود. این پیشنهاد یک مرتبه مطرح شده و اخیرا نیز نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش ارسال شده تا با توجه به نزدیکی به سال تحصیلی دستور بررسی سریعتر این برنامه را بدهند تا مدارسی که نیاز دارند در موارد خاص روز پنج شنبه فعال باشند  و با کسب اجازه از منطقه در آخرین روز هفته هم فعالیت کنند.

کمک هزینه ۱۳۰ هزارتومانی برای دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد

حمیدرضا شیران، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان تهران با اشاره به پوشش بیش از ۱۴ هزار دانش‌آموز در کمیته امداد استان تهران از پرداخت بسته حمایتی ۱۳۰ هزار تومانی به مناسبت آغاز سال تحصیلی خبر داد.

شیران با بیان اینکه حداقل هزینه مورد نیاز یک دانش‌آموز برای شروع سال تحصیلی حدود ۵۰۰ هزار تومان است، توضیح داد: برای مثال مجموع هزینه مورد نیاز برای تهیه کفش، کوله پشتی، لباس و …حتی اگر هیچ هزینه‌ای به مدرسه پرداخت نکند، بسیار بیشتر از کمک هزینه‌ای است که کمیته امداد می‌تواند به دانش‌آموزی که تحت پوشش دارد، پرداخت کند. بودجه از سوی کمیته امداد کشور تخصیص یافته است و کمیته امداد از محل کمک‌های مردمی قادر خواهد بود که به سایر نیازهای دانش‌آموزان بپردازد.

آیا حاشیه‌نشین‌ها بیشتر مرتکب جرم می‌شوند؟

عبدالوهاب شهلی‌بر، دبیر گروه جامعه‌شناسی شهر و مطالعات منطقه‌ای انجمن جامعه شناسی ایران با رد برخی اظهارات جامعه شناسان مبنی بر توسعه آسیب‌ها و جرائم اجتماعی بین حاشیه‌نشین‌ها گفت: نمی‌توان گفت افراد ساکن در این بافت‌ها بیشتر مرتکب جرم می‌شوند چرا که داده‌های تجربی نشان داده طبقات مرفه جامعه به دلیل توان مالی، بسیاری از جرائم خود را پنهان می‌کنند و کمتر به دستگاه‌های انتظامی احضار می‌شوند این درحالیست که طبقات ناتوان به دلیل نگاه‌های منفی، بیشتر در دید دستگاه‌های انتظامی هستند.

وی در ادامه صحبتهایش به اجرای سیاست‌های خصوصی‌سازی در کشور و تسریع این روند در جامعه اشاره کرد و گفت: باتوجه به افزایش مدارس غیرانتفاعی که موجب تشدید شکاف طبقاتی شده، کودکانی که از نقاط مرکزی به حاشیه شهر مهاجرت کرده‌اند در ابتدا با کمبود خدمات آموزشی مواجه می‌شوند.

در گفت‌گو با ایسنا اعلام شد

وضعیت داروهای “سرطان”در کشور/ داروهای ایرانی اثربخش‌اند

دکتر علی قنبری مطلق، رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت از اقدامات انجام شده جهت تامین تجهیزات درمانی سرطان بویژه شتاب‌دهنده‌ها خبر داد و درباره اثربخشی داروهای ضدسرطان ایرانی توضیحاتی را ارایه کرد.

مطلق  درباره وضعیت داروهای ضد سرطان در کشور گفت: در حال حاضر در داروهای سرطانی کمبود جدی وجود ندارد و مشکلی در تامین داروهای سرطانی نداریم. در عین حال امیدواریم در آینده نیز این موضوع پایدار بماند و مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

جزییات کنترل‌های بهداشتی وزارت بهداشت در ایام محرم اعلام شد

بسیج تیم‌های ثابت و سیار بهداشتی در محرم / صدور کارت بهداشت برای آشپزها

مهندس محسن فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در تشریح اقدامات این وزارتخانه در ایام محرم و صفر، گفت: این اقدامات به صورت درون‌مرزی و برون‌مرزی انجام می‌شود و در سطح شهرها، کنترل‌های بهداشتی در چهار محور اصلی صورت می‌گیرد.

فرهادی درباره محورهای کنترل بهداشتی در ایام محرم و صفر گفت: محور اول کنترل، صدور کارت بهداشت است که  امسال با سرعت بیشتر توسط همکاران ما این کارت‌ها صادر می‌شود. در گام دوم بهداشت فردی کنترل می‌شود. در این راستا شست‌وشوی دست‌ها، لباس مناسب برای پخت و پز لازم است. در محور سوم بهداشت مواد اولیه غذایی در طبخ است مانند گوشت و مرغ و نمک و … که تمام این موارد نیز کنترل می‌شوند.

آغاز مطالعات مجدد طرح جامع حمل و نقل شهر تهران

محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از اغاز مطالعات طرح جامع حمل و نقل پایتخت خبرداد.

وی با بیان اینکه  مطالعات این طرح با آمارگیری و جمع‌آوری اطلاعات گسترده از ویژگی‌های سفرهای شهروندان با عنوان آمار مبدا_ مقصد سفرها و ویژگی‌های اجتماعی_ اقتصادی مانند جمعیت و اشتغال، آغاز می‌شود. گفت: با استفاده از این اطلاعات‌پایه، ساخت و پرداخت مدل حمل‌ونقل مجموعه شهری تهران انجام می‌شود. این مدل به‌عنوان ابزار ارزیابی و آزمودن پروژه‌ها، سناریوها و طرح‌های پرهزینه حمل‌ونقل، در اختیار مسئولان و تصمیم گیران حوزه مدیریت شهری قرار می‌گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تشریح کرد

ماموریت شهرداری برای هوشمندسازی شهر تهران/کاهش هزینه‌ها، از دستاوردهای این طرح

مجید فراهانی، یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر تاثیر هوشمندسازی بر جلب رضایت شهروندان و همچنین مشارکت از سوی آنها، گفت: ماموریت هوشمندسازی در شهرداری تهران یک ماموریت فرابخش‌سازی محسوب می‌شود.

وی ادامه‌ داد: موضوع هوشمندسازی در برنامه سوم شهر تهران تا سطح تعریف پروژه‌ها دیده شده است، لذا پروژه‌های متعددی در این حوزه تعریف شده است؛ هر چند که لازم است زمان بندی آنها به طور مشخص تعیین شود. امیدواریم تا پایان آذر ماه برنامه پنج‌ساله سوم شهرداری تهران نهایی و در شورای اسلامی شهر تهران نیز مورد بررسی قرار گرفته باشد تا بتوانیم برنامه بودجه را نیز با توجه به برنامه سوم تدوین کنیم. به ‌این‌ ترتیب یک شش ماهه پر کار در بررسی برنامه سوم و برنامه بودجه پیش رو داریم. امیدواریم تاخیر ایجاد شده را بتوانیم در بررسی این دو برنامه جبران کنیم.

رئیس کمیته معماری شورای شهر تهران خبر داد

حضور رییس دانشگاه تهران در شورای شهر برای تعیین تکلیف طرح توسعه/ آخرین وضعیت پرونده ایران‌مال

رئیس کمیته معماری شورای شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت پروژه ایران‌مال، برج باغ و … توضیحاتی ارائه کرد.

علی اعطا با بیان اینکه بحث توسعه فضای همگانی به واسطه ساخت پلازا را در دستور کار داریم که مطالعات آن در سه ماهه گذشته انجام شده است،‌ گفت: قرار است فضاهایی که پتانسیل لازم را دارند شناسایی شده و به عنوان فضاهای فعال شهری به پلازا تبدیل شوند. مثلا فضای روبروی موزه سینما قابلیت تبدیل به پلازا شدن را دارد.

وی با بیان اینکه پیگیر اجرای مصوبه خانه معمار که مربوط به شورای شهر چهارم است هستیم، گفت: قرار بود که خانه استاد لرزاده به خانه معمار تبدیل شود ، اما از دو سال پیش این مهم محقق نشد و سرانجام با پیگیری‌های انجام شده، شهرداری منطقه ۷ بنای مذکور  را تخلیه کرد و حالا باید معاونت شهرسازی وارد عمل شود.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت کاری ادارات / استقرار پلیس در گمرک

دزد پیرمردها دستگیر شد

خروج طرح کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم از دستورکار/ پیشنهاد بازگشایی هنرستان‌ها در پنجشنبه‌ها

وضعیت داروهای “سرطان”در کشور/ داروهای ایرانی اثربخش‌اند

چه کربوهیدرات‌هایی بخوریم؟

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس