اخطار سازمان هواشناسی نسبت به وزش طوفان تندری

اخطار سازمان هواشناسی نسبت به وزش طوفان تندری


طوفان گردو خاک در زابل

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای آورده است:« امروز(۳۰ مهرماه) از غرب به شرق در جنوب خوزستان، مناطق مرکزی و جنوبی بوشهر، نواحی غربی سپس جنوب شرق فارس ، غرب هرمزگان و ارتفاعات زاگرس در جنوب کرمان انتظار رخداد توفان تندری وجود دارد.

به گزارش ایسنا در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: «سامانه جوی بارشی که دیروز و دیشب (۲۹ مهرماه) در مناطق جنوبی و غرب عراق سپس در غرب ایران فعال بود، در حال گذر و فعالیت در جنوب و جنوب غرب کشور است و بتدریج ضمن حرکت بسوی شرق از شدت آن کاسته خواهد شد. بتدریج در ساعات آینده و تا اواخر امروز(۳۰ مهرماه) از غرب به شرق در جنوب خوزستان، مناطق مرکزی و جنوبی بوشهر، نواحی غربی سپس جنوب شرق فارس ، غرب هرمزگان و ارتفاعات زاگرس در جنوب کرمان انتظار رخداد توفان تندری وجود دارد که رگبار و رعدوبرق و وقوع آذرخش و وزش تند باد شدید موقت  از پیامدهای آن است.  در این شرایط لازم است احتیاط لازم به عمل آید. 

برای اجتناب از برخورد آذرخش لازم است از قرار گرفتن در نقاطی که مخاطره آمیز است مانند نزدیکی درختان یا دکل‌های برق، بلندی و ارتفاعات خودداری شود. همچنین  برای کاهش خسارت بادهای لحظه ای شدید و سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها اقدامات احتیاطی لازم به عمل آید.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس