استفاده از جلیقه ضد گلوله برای محیط بانان اجباری شد

استفاده از جلیقه ضد گلوله برای محیط بانان اجباری شدرئیس سازمان حفاظت محیط زیست با صدور بخشنامه‌ای استفاده از جلیقه ضد گلوله هنگام ماموریت‌ها و گشت و گذار در منطقه به ویژه موقع انجام عملیات را الزامی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در بخشنامه عیسی کلانتری خطاب به مدیران کل حفاظت محیط زیست استان ها آمده است: «محیط بانان در سازمان حفاظت محیط زیست، حفاظت و کنترل عرصه‌های طبیعی کشور اعم از دریایی، تالابی، خشکی و بالاخص مناطق چهارگانه تحت مدیریت و حیات وحش درون این عرصه‌ها را برعهده دارند. در شرایط کاری با وضعیتی شبیه به نیروی انتظامی و بسیار مخاطره انگیزتر (همانند: دریا، کویر، صحرا،  صخره‌ها، جانوران وحشی و برخورد لحظه‌ای با متخلفین شکار و صید) مواجه هستند.

یکی از تجهیزات انفرادی که می‌تواند در برابر بسیاری از خطرهای احتمالی تا حد زیادی ضامن حفظ حیات و باعث کاهش حوادث اسف‌بار شود جلیقه‌های ضدگلوله است که اخیراً با تلاش و همت برخی از عزیزان دلسوز خریداری و در اختیار قرار داده شده است.

اگرچه این جلیقه‌ها نمی‌تواند در مقابل همه نوع سلاح‌ها صد در صد ضد گلوله و خنثی‌ساز باشد، لیکن هنگام ماموریت‌ها و گشت و گذار در منطقه علی‌الخصوص هنگام انجام عملیات که میزان خطرات بالاست باید پوشیده شود. بی‌تردید این اقدام به خاطر فقدان روش‌های مناسب دیگر در اغلب کشورها متداول است و ضریب زنده ماندن را افزایش داده و مامورین را در برابر بسیاری از حوادث ناگوار حتمی، با کاهش آسیب وارده محافظت می‌کند.

معهذا انتظار دارد مدیران کل محترم استان‌ها مفاد این بخشنامه را به تمامی واحدهای تابعه ابلاغ کنند و در رعایت دقیق آن نظارت کامل داشته باشند تا از وقوع حوادث اسفبار قویاً پیشگیری شود.

بدیهی است، آموزش نحوه استفاده صحیح و نگهداری اینگونه تجهیزات انفرادی بر عهده فرماندهی یگان حفاظت سازمان  محیط زیست خواهد بود.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس